webpaz logo
جستجو

تاس کباب

مواد لازم :
گوشت گوساله : 400 گرم پیاز : 3 عدد هویچ : 4 عدد سیب زمینی : 4 عدد گوجه فرنگی : 3 عدد بادمجان : 2 عدد به : دو عدد روغن مایع : مقدار کافی نمک فلفل : مقدار کافی آلو بخارا : 100 گرم

از جمله غذاهای سنتی و خوشمزه که بسیار سالم و مقوی است و طرز تهیه راحتی دارد تاس کباب است . تاس کباب در واقع نوعی خوراک است که از خرد کردن مواد غذایی درست می شود. مواد تشکیل دهنده تاس کباب گوشت ( گوساله یا گوسفندی ولی بدون چربی باید باشد) - پیاز- سیب زمینی - به - بادمجان است.می توان این غذا را با گوشت چرخ کرده و یا حتی گوشت مرغ نیز درست کرد.  


ابتدا سراغ گوشت می رویم و400 گرم گوشت گوساله یا گوسفندی را با آب خوب می شوریم و با چاقو به صورت مکعب هایی به ابعاد تقریبا 4 سانتی متر برش می دهیم. سپس گوشت را روی یک تخته گذاشته و با بیفتک کوب گوشت را نازک و کم ضخامت می کنیم( تقریبا 3 میلیمتر ضخامت) .

 


 سپس در این مرحله 4 عدد هویج را می شوریم و با چاقو پوست آنها را می کنیم و به صورت حلقه ای و یا خلالی برش می دهیم و کنار می گذاریم .


سپس در این مرحله پیازها را با آب می شوریم( 2 عدد از 3 عدد پیاز را حلقه ای برش می دهیم) و پوست آنها را می گیریم و سپس به صورت حلقه ای با چاقو برش می دهیم.

تاس کباب


 سپس در این مرحله به را می شوریم و پوست می کنیم  و دانه های آن را خارج  می کنیم و آن را به صورت هلالی برش می دهیم .  سپس در این مرحله 4 عدد سیب زمینی متوسط را نیز با اب خوب می شوریم و پوست آن را با چاقو می کنیم و به صورت ورقه ای برش می دهیم. 

تاس کباب سپس در این مرحله بادمجانها را به صورت حلقه ای با چاقو برش می دهیم.( بادمجانها را از شب قبل در اب نمک می خوابانیم تا تلخی آن گرفته شود). سپس در این مرحله بادمجانها را به صورت حلقه ای با چاقو برش می دهیم.( بادمجانها را از شب قبل در اب نمک می خوابانیم تا تلخی آن گرفته شود). سپس در این مرحله سس تاس کباب را تهیه می کنیم. برای این کاریک عدد پیاز را می شوریم و پوست می کنیم و به صورت بسیار ریز خرد می کنیم.داخل یک تابه کمی روغن مایع می ریزیم و وقتی روغن داغ شد پیازهای خرد شده را در روغن تفت می دهیم تا پیاز سبک و طلایی شود.سپس رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل را با تابه اضافه میکنیم و کمی تفت می دهیم تا بوی خامی رب گرفته شودو 1 لیوان آب جوش به تابه اضافه می کنیم وقتی آب سس به جوش آمد شعله گاز را خاموش می کنیم. سپس در این مرحله قابلمه مناسبی برای چیدن مواد خرد شده انتخاب می کنیم.کف قابلمه کمی روغن مایع ( در صورت تمایل روغن زیتون) می ریزیم و پیازهای حلقه شده را یک ردیف در کف قابلمه می چینیم و روی پیازهای گوشت کوبیده شده با بیفتک کوب را قرار می دهیم و روی گوشتها را مجددا با پیاز ورقه شده می پوشانیم .سپس هویچ ها و به خرد شده را روی پیازها قرار می دهیم و سیب زمینی ورقه شده را در ردیف بعدی می چینیم.وقتی همه مواد را روی هم چیدیم. آلو( که از شب گذشته در آب خیس خورده )را درون قابلمه می ریزیم.سپس دو لیوان آب به قابلمه اضافه می کنیم.در قابلمه را می بندیم و روی شعله ملایک گاز مواد را قرار می دهیم تا بپزند. سپس در این مرحله در نیم ساعت آخر و وقتی آب غذا کم شده بود گوجه فرنگی ها را به صورت حلقه ای برش می زنیم و روی لایه اخر تاس کباب قرار می دهیم و درب قابلمه را می بندیم تا گوجه ها نیز بپزند.در نیم ساعت آخر سس تاس کباب آماده شده در مرحله هشتم را درون قابلمه می ریزیم و 15 دقیقه منتظر می شویم تا سس با مواد خرد شده ما قاطی شود و بجوشد و مزه مواد به خرد هم رود. سپس تاس کباب را در ظرف مناسب می ریزیم و برای وعده غذایی شام  همراه با نان و ترشی و سالاد شیرازی و سبزی خوردن می خوریم.

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰