webpaz logo
جستجو

خاگینه قالبی

مواد لازم :
تخم مرغ : 4عدد آرد سفید : دوسوم لیوان وانیل : نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر : 2ق م زعفران : دلخواه شکر : 2 لیوان آب : یک لیوان گلاب : 4ق غ پودر هل : 1ق چ ماست : چهار قاشق


تهیه ی شربت: ابتدا یک لیوان آب و دو لیوان شکر را روی حرارت می گذاریم تا ذرات شکر حل شود توجه کنید اصلا هم نزنید و بعد که شکر حل شد در آن چهار قاشق گلاب و زعفران و یک قاشق چایخوری پودر هل به آن اضافه می کنیم. بعد از پنج دقیقه که خوب جوش خورد از روی حرارت برداریم و بگذاریم خنک شود.

خاگینه قالبی


حله دوم تهیه ی خاگینه ی قالبی:

در کاسه ای چهار عدد تخم مرغ و نصف قاشق چایخوری وانیل را با همزن دستی هم بزنیم بعد چهار قاشق ماست سفت را به آن اضافه کرده و دو قاشق مربا خوری بکینگ پودر در آن بریزیم.

دو سوم لیوان آرد سفید را الک کنیم و به مخلوطمان اضافه کنیم و هم بزنیم در صورت دلخواه می توتنیم زعفران را نیز به موادمان بیفزاییم . 

خاگینه قالبی


 مرحله سوم تهیه ی خاگینه ی قالبی:

از قالب های کوچک سیلیکونی که در لوازم قنادی ها موجود می باشد و قابلیت حرارت دیدن دارند در این مرحله استفاده کردم. فرقی ندارد که قالبمان بزرگ یا اینکه کوچک باشد کاملا دلخواه است.

 خاگینه قالبی

داخل قالب ها را چرب کردم و بعد کمی از موادمان را داخلش ریختم مواد را تا دو سوم قالب بریزید چون پف می کند. اگر دوست دارید مغز بادام یا پسته و گردو بالای قالب بریزید. فر را از قبل گرم کنید و قالب را در دمای صد و هشتاد درجه به مدت بیست تا بیست و پنج دقیقه قرار دهید.

 خاگینه قالبی

 خاگینه قالبی


حله چهارم تهیه ی خاگینه ی قالبی:

بعد از آماده شدن از فر خارج می کنیم و خاگینه که گرم است شربتی که در مرحله ی اول درست کردیم را داخل قالب بریزیم پانزده دقیقه ی بعد خاگینه را از قالب خارج و در ظرف بریزیم.

 نوش جان.

خاگینه قالبی

آخرین آموزش ها
برترین ها
درپوش سیلیکونی 6 عددی ظروف ۱۱۹/۰۰۰