webpaz logo
جستجو

رشته پلو قیسی

مواد لازم :
برنج : 2/5 پیمانه رشته پلویی : 1/5 پیمانه کره : 150 گرم زعفران : 1 پیمانه پیاز داغ : 3 پیمانه برگه زردآلو : 2 پیمانه قیسی : 2 پیمانه شکر : به مقدار لازم زردچوبه : به مقدار لازم فلفل : به مقدار لازم نمک : به مقدار لازم

برای تهیه این غذای آسان اما بسیار خوشمزه ابتدا برنج را آماده کنید. برنج را بشوئید و تقریباً یک ربع با آب خیس کنید. حال یک قابلمه را روی حرارت گذاشته و 5 پیمانه آب، یعنی دو برابر حجم برنج را درآن می ریزیم. اجازه می دهیم آب به جوش آید. سپس برنج را با مقداری نمک و روغن در آب جوش بریزید و پس از چند جوش، رشته پلوئی را هم به آن اضافه کنید. منتظر بمانید تا کاملاً مغز پخت شوند. سپس آنها را درون صافی بریزید و آبکشی کنید.

در یک تابه متوسط برگه زردآلو و قیسی را که قبلاً کمی خیس کردید، با مقداری زعفران، شکر و پیاز سرخ شده روی حرارت ملایم مخلوط کنید و کمی تفت دهید.

کف قابلمه مورد نظر کمی روغن بریزید و می توانید کمی نمک، زردچوبه یا حتی زعفران برای رنگ بهتر به آن بیافزایید. ته قابلمه را بنابر سلیقه نان یا سیب زمینی قرار دهید و یک لایه برنج روی ته دیگ بریزید. مقداری از مواد تفت داده شده را روی برنج بریزید و مجدداً یک لایه برنج و یک لایه از مواد تفت داده شده را روی آن قرار دهید. این کار را تا زمانی که مواد و برنج تمام شود ادامه دهید. در پایان مقداری کره و زعفران دم کرده را مخلوط کنید و روی برنج بدهید و بگذارید تا برنج خوب دم بکشد. البته می توانید مقداری مرغ پخته ریش ریش شده را هم لا به لای برنج بریزید و نوش جان کنید.

رشته پلو قیسی

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰