webpaz logo
جستجو

کیک یزدی

مواد لازم :
آرد : 2و نیم لیوان تخم مرغ : 3عدد ماست : دو سوم لیوان روغن مایع : 1لیوان بکینگ پودر : 1 قاشق غذاخوری گلاب : 3قاشق غذاخوری پودر هل : 1 قاشق چایخوری وانیل : نصف قاشق چایخوری کشمش : 3قاشق غذاخوری شکر : نصف لیوان کنجد : به مقدار لازم

امروز آموزش کیک یزدی را خواهیم داشت که بسیار سالم و خوشمزه است و بافت بسیار لطیفی دارد و برای مهمانی ها و دورهمی ها نیز مناسب می باشد.


تخم مرغ، شکر، ماست، روغن مایع، وانیل و گلاب را با همزن 5 دقیقه مدام و در یک جهت می زنیم بعد به آن پودر هل را اضافه می کنیم و دوباره هم می زنیم.( می توانید به جای روغن مایع از روغن کنجد نیز استفاده کنید)

کیک یزدی

کیک یزدی


آرد و بکینگ پودر را سه بار الک کنید تا هیچ گلوله و ناخالصی نداشته باشند و کاملا صاف شوند. و در طی دو مرحله به مواد اضافه کنید و با دور کند همزن در حد مخلوط شدن بزنید.


کشمش را اضافه کنید. اضافه کردن کشمش اختیاری است و اگر دوست نداشتید می توانید آن را حذف کنید. حتی می توانید از گردوی خردشده نیز استفاده کنید.

کیک یزدی


کپسول ها را درون قالب گذاشته و از مواد کیک درون آنها بریزید. (روی کیک ها را با چاقوی چرب یک بعلاوه می زنیم تا موقع پختن ترک بخورد.) اگر قالب کیک یزدی نداشتید کپسول ها را درون فنجان کوچک فرانسوی قرار دهید.

کیک یزدی


روی کیک ها کمی کنجد بپاشید و سینی فر را به مدت 15 دقیقه درون فر از قبل گرم شده با دمای 180درجه سانتی گراد بگذارید. برای اطمینان از پخته شدن کیک می توانید با یک خلال دندان  تست کنید. در آخر چند دقیقه گریل را روشن کنید. 

کیک یزدی

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰