webpaz logo
جستجو

کله جوش

مواد لازم :
پیاز : 2 عدد کشک : یک شیشه کوچک ماست ترش : یک لیوان نعناع خشک : سه قاشق غذت خوری آب : 3 لیوان آرد گندم : یک قاشق غذا خوری نمک : به مقدار لازم گردو خرد شده : به مقدار لازم زردچوبه : به مقدار لازم


ابتدا یک شیشه کشک کوچیک مون رو با دو لیوان آب رقیق می کنیم و خوب هم می زنیم. همین طور ماست مون رو با یه لیوان آب رقیق می کنیم و خوب هم می زنیم تا ترکیب بشن. بعد با هم مخلوط می کنیم و توی یه ظرف می ریزیم. دوتا پیاز مون رو خلالی خورد می کنیم و با روغن خوب سرخ می کنیم طلایی بشه. زرد چوبه رو به پیاز ها اضافه می کنیم و تفت می دیم. پیاز ها که طلایی شدن نعناع خشک رو اضافه می کنیم و باز کمی تفت می دیم. حالا مخلوط ماست و کشک رو به پیاز اضافه می کنیم.

کله جوش


مخلوط ماست و کشک رو به پیاز ها اضافه می کنیم و به طور مرتب هم می زنیم تا جوش بیاد. چون از ماست استفاده کردیم حتمال بریدن وجود داره. اگر تنها از کشک استفاده می کردیم نمی برید. قبل از به جوش اومدن یک قاشق آرد مون رو به نصف لیوان آب اضافه می کنیم و حل می کنیم و به کله جوش اضافه می کنیم تا غلیظش کنه و لعاب دار تر بشه. 

کله جوش


وقتی که کله جوش به جوش اومد اجازه می دیم کمی بجوشه تا کمی غلیظ و لعاب دار بشه. وقتی که کمی غلیظ شد و مناسب بود کمی گردو توش میریزیم. حالا از روس حرارت برش می داریم و نمک بهش اضافه می کنیم و توی ظرف مناسب سرو می کنیم. 

 کله جوش

کله جوش

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰