webpaz logo
جستجو

آکاراجه برزیل

 

مواد لازم :
پیاز متوسط 2 عددمیگو ریز 500 گرمروغن زیتون 2 قاشقپودر فلفل پاپریکا 1 قاشق چایخوریلوبیا چشم بلبلی پخته شده 1 و 1/2 لیوانسیر 1 حبهفلفل تند کوچک 1 عددآرد 2 قاشقروغن سرخ کردنینمک و فلفل

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۳۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

برای : ۷ نفر

عکس آکاراجه

آکاراجه برزیلی

 

طرز تهیه مواد پرکننده: برای تهیه مواد داخل این غذای خوشمزه پیاز ها را به ورقه های نازک ببرید. آنها را با روغن زیتون در تابه ای بریزید و روی حرارت متوسط تفت دهید. کمی نمک و فلفل پاپریکا به آن اضافه کنید و روی حرارت ملایم تفت دهید تا طلائی رنگ و یا قهوه ای شوند. (تقریبا 15 دقیقه کافیست.)

 

میگوها را به تابه اضافه کنید و آنقدر تفت دهید تا صورتی رنگ و ترد شوند. سپس آنها را از روی حرارت بردارید و به دلخواه نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

 

طرز تهیه خمیر: لوبیا چشم بلبلی را داخل مخلوط کن بریزید. پیاز و سیر را خرد و به لوبیا اضافه کنید. دانه ها و دم فلفل تند را نیز بگیرید و داخل غذاساز بریزید. مواد را خوب مخلوط کنید. (اگر نیاز بود می توانید یک دو قاشق آب یا آب مرغ اضافه کنید.)

 

حالا آرد را اضافه کنید. توجه داشته باشید که آرد را انقدر اضافه کنید تا خمیر بتواند فرم بگیرد. سپس خمیر را به 15 قسمت تقسیم و در دستان خود آن را به صورت گرد یا بیضی شکل دربیاورید.

 

در یک قابلمه کوچک روغن سرخ کردنی بریزید و آن را داغ کنید. خمیر ها را داخل روغن بیندازید و آنها را خوب سرخ کنید تا قهوه ای رنگ شوند. سپس انها را از روغن بیرون بیاورید و روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود. سپس آنها را از بغل چاک دهید و از مواد پرکننده داخل آن قرار دهید و سرو کنید.

طرز تهیه میگو کبابی با سالسای میوه

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰