webpaz logo
جستجو

تارت بادام و آلو

مواد لازم :
آرد بادام : 100 گرم آرد : 2/5 قاشق چایخوری کره : 75 گرم پودر قند : 75 گرم تخم مرغ : 2 عدد پوسته تارت : یک ورق آلو قرمز : 2 تا 3 عدد

تارت یک نوع شیرینی ترد است که برعکس کیک پف نمی کند و یک طرف خمیر آن همیشه باز است و با انواع خامه ها و میوه ها یا مواد دیگر پر می شود.

به دلیل اینکه داخل تارت از شکر و خامه استفاده نمی شود برای همین میان وعده رژیمی نیز محسوب می شود.

با اینکه از تارت به عنوان میان وعده نام برده اند ولی اگر از نان تارت استفاده شود و داخل آن گوشت و سبزیجات یا مواد خوراکی دیگری گذاشته شود به عنوان پیش غذا هم می توان از آن استفاده کرد.

پختن تارت زمان زیادی نمی خواهد و از وسایل پیچیده ای هم برای درست کردن آن استفاده نمی شود برای همین از پختن تارت برای خانواده به عنوان عصرانه و برای مهمانان به منظور پذیرائی غافل نشوید.


آرد را با آرد بادام مخلوط کرده و الک می کنیم. کره در ظرفی می ریزیم و با سرعت زیاد همزن، هم می زنیم.


پودر قند را به کره اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یکدست شود. آرد را کم کم به مواد اضافه می کنیم و هم می زنیم. تخم مرغ ها را در ظرفی می شکنیم و به مواد اضافه می کنیم. وقتی مواد کامل با هم مخلوط شد، آن را به مدت دو تا هشت ساعت در یخچال نگهداری می کنیم. همون دو ساعت هم براش کافیه.

تارت بادام و آلو


فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن می کنیم. کف قالب تارت را روغن می زنیم و پوسته تارت را می گذاریم و روی آن خمیر تارت را پهن می کنیم. 

تارت بادام و آلو


آلو ها را به صورت نازک برش می دهیم و هسته آن را می گیریم. از برش های آلو روی خمیر تارت می چینیم. برای داشتن تارت سفت تر باید مایه خمیر کمتر ریخته بشه و تعداد آلو ها رو بیشتر کنیم. قالب را در طبقه وسط فر به مدت 40 دقیقه قرار می دهیم. بعد از این مدت شیرینی تارت آماده است. نوش جانتان!

تارت بادام و آلو

آخرین آموزش ها
برترین ها
تراش و پوست کن میوه و سبزیجات ۱۹/۰۰۰