webpaz logo
جستجو

کیک ساچر اتریشی

مواد لازم :
کره : 120 گرم تخم مرغ : 6 عدد نمک : 1/4 قاشق چایخوری آرد سفید : 80 گرم نشاسته ذرت : 40 گرم مربای زرد آلو : 300 گرم شکر : 280 گر شکلات 70 درصد : 270 گرم آب جوش : 120 میلی لیتر پودرقند : 100 گرم

به نام خدا

سلام به هاراجی های فعال ... همیشه در صحنه...


در یک ظرف مناسب 120 گرم از کره ریخته و روی حرارت با شعله ملایم می گذاریم تا کم کم ذوب شود. سپس 120 گرم از شکلات 70 درصد خرد شده را اضافه کرده و خیلی آرام آرام هم می زنیم تا خوب هر دو ذوب شوند و مخلوط و با هم ترکیب شوند. سپس از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا هم خنک شود و هم آماده باشد.


یک قالب کمربندی را برداشته تمیز شسته و خوب خشک کنید. سپس درون آن را با مقداری کره ذوب شده چرب کنید و بعد یک کاغذ روغنی را برداشته و داخل قالب کمربندی پهن کنید و بعد دوباره با کره ذوب شده روی سطح کاغذ روغنی را چرب کنید و بعد آرد بپاشید به طوری که یک لایه نازکی از آرد روی کاغذ روغنی موجود باشد.

 


زرده های تخم مرغ را از سفیده آن ها جدا کنید بعد درون ظرف مناسبی ریخته و با همزن خوب هم بزنید. سپس پودر قند را اضافه کنید و مجددا با هم زن به مدت 5 الی 7 دقیقه خوب هم بزنید تا یک کرم خامه ای زرد رنگ نرم و روان درست شود.

کیک ساچر اتریشی


حال مواد ترکیبی شکلات و کره را که آماده کرده بودیم و خوب خنک شده را به مواد مخلوطی زرده تخم مرغ و پودر قند اضافه می کنیم و با همزن خوب هم زده تا مواد ترکیبی با هم خوب مخلوط شوند.

 

فر را روشن کرده و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم. سپس 6 عدد سفیده تخم مرغ ها را که قبلا از زرده آن ها جدا کرده بودیم و در ظرفی جداگانه ریخته بودیم حال با همزن برقی با دور متوسط 3 دقیقه خوب هم بزنید بعد نمک را اضافه کنید و مجددا هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. سپس 80 گرم از شکر را اضافه کنید و با دور تند همزن 2 دقیقه هم بزنید تا مواد با هم خوب ترکیب شوند.


حال یک چهارم از مواد ترکیبی و مخلوط شده سفیده تخم مرغ را به مواد ترکیبی و مخلوط شده شکلات ذوب شده اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد با هم کاملا ترکیب و مخلوط شوند.


حال 80 گرم آرد سفید الک شده را درون ظرف مناسبی ریخته و 40 گرم نشاسته ذرت را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند.


حال مواد ترکیبی آرد را به مواد ترکیبی شکلات مرحله ششم اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شوند.


مواد ترکیبی سفیده تخم مرغ را به مواد مخلوط شده مرحله هشتم اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا ترکیب و مخلوط شوند.

 کیک ساچر اتریشی


30 دقیقه خمیر درست شده در مرحله نهم را بگذارید استراحت کند سپس درون قالب کمربندی آماده بریزید.

 

سطح خمیر را صاف کنید و درون فر بگذارید در فر را کامل نبندید یک قاشق چوبی بین در فر و بدنه آن بگذارید بعد از 10 دقیقه در فر را کامل ببندید و دمای فر را روی 135 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. بعد از 35 الی 45 دقیقه کیک کاملا مغز پخت شده کافی است. بیشتر بماند کیک خشک می شود.


کیک پخته شده را درون بشقاب مناسبی برگردانید و کاغذ روغنی را بردارید تا کاملا خنک شود.

مربای زرد آلو را درون ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت با شعله متوسط بگذارید تا 2 دقیقه بجوشد خوب بهم بزنید بعد از روی حرارت بردارید تا خنک شود.


حال مربای زرد آلو را درون الک ریخته و یک ظرف دیگری روی آن قرار دهید تا مربا پرس شود.

 


وقتی کیک کاملا خنک شد آن را از سمت افقی نصف کرده و مربا زرد آلو را بین آن دو بریزید.

حال باید سس شکلات را درست کنیم. درون ظرفی 150 گرم شکلات را با آب جوش و 200 گرم شکر مخلوط کرده روی حرارت بگذارید و هم بزنید. وقتی 3 دقیقه جوشید از روی حرارت برداشته کمی صبر کنید خنک شود و بعد روی کیک بریزید و بعد از 30 دقیقه که کیک براق و سفت شد کیک را برش بزنید و میل کنید.

نوش ... جان ...

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب میوه گیری دستی مرکبات ۱۹/۰۰۰