webpaz logo
جستجو

خوراک سیب زمینی تنوری

مواد لازم :
سیب زمینی : 2 عدد کوچک پیاز : 1 عدد متوسط روغن : 3 قاشق غذاخوری نمک : نصف قاشق مرباخوری زردچوبه : نصف قاشق مرباخوری تخم مرغ : 1 عدد


ابتدا درون قابلمه مناسبی را دو قاشق غذاخوری نمک میریزیم و بطوری که نمک در همه جای ته قابلمه یکسان باشد سپس سیب زمینی های شسته شده و خشک شده روی نمکها گذاشته و در قابلمه را گذاشته و روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه  میگذاریم.( برای تنوری کردن سیب زمینی میتوان از فر با دمای 220 درجه سانتیگراد به مدت  40 دقیقه نیز استفاده کنید)

خوراک سیب زمینی تنوری


در قابلمه ای دیگر روغن را میریزیم و پیاز را که پوست کنده شسته و ریز خرد کرده ایم را اضافه میکنیم و روی حرارت ملایم میگذاریم.

خوراک سیب زمینی تنوری


بعد از اینکه پیاز سرخ و طلایی شد زردچوبه و نمک را اضافه میکنیم و تفت میدهیم تا خامی زردچوبه از بین برود. بعد از 3 دقیقه تفت دادن تخم مرغ را اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم.

خوراک سیب زمینی تنوری


سیب زمینی ها بعد از 30 دقیقه قطعا پخته (برای تست از یک چاقو استفاده کنید اگر راحت فرو رفت یعنی پخته) از درون قابلمه بیرون آورده صبر میکنیم تا خنک شود سپس پوست آنها را به راحتی جدا کرده و سیب زمینی ها را به تخم مرغ اضافه کرده و با گوشت کوب له میکنیم و مواد را خوب با قاشق هم میزنیم و دوباره با گوشت کوب له میکنیم.

خوراک سیب زمینی تنوری

 خوراک سیب زمینی تنوری آماده شد این خوراک خوشمزه علاوه بر این یک غذای مناسب برای وعده غذایی است میتوانید با خیار و گوجه فرنگی و سس گوجه میان وعده نیز میل کنید.

نوش جان...

 خوراک سیب زمینی تنوری

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه کوفته پیچ ۲۹/۰۰۰