webpaz logo
جستجو

سالاد مرغ بالزامیک دستور تهیه سالاد مرغ انواع سالاد مرغ سالاد شیک

سالاد مرغ بالزامیک یکی از سالادهای شیک و جدیدی است که میتوانید از آن به عنوان شامی سبک و خوشمزه لذت ببرید یا آن را در کنار غذاهای دیگر سرو کنید. سرکه بالزامیک نوعی چاشنی ایتالیایی است. این چاشنی علاوه بر طعم بسیار خوبی که به سالاد میدهد خواص بسیاری هم دارد و برای بدن مفید است. از جمله خواص سرکه بالزامیک میتوان به آنتی اکسیدان بودن آن اشاره کرد که میتواند عملکرد ضد پیری برای سلول های بدن، ضد سرطان و ضد بیماری های قلبی عروقی داشته باشد.

مواد لازم :
سینه مرغ پخته خرد شده 2 پیمانهپیازچه 1 پیمانهپیاز قرمز خرد شده 1/4 پیمانههویج رنده شده 1/4 پیمانهبادام یا گردوی خرد شده 1/4 پیمانهزرشک 1/4 پیمانهماست چکیده 1/3 پیمانهسس مایونز 2/3 پیمانهآب لیموی تازه 1 قاشق چایخوریبرگ جعفری 2 قاشق غذاخوریسرکه بالزامیک 3-4 قاشق غذاخورینمک و فلفل به مقدار کافیکاهو برای سرو

مدت زمان آماده سازی : ۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۱۵ دقیقه

برای : ۶ نفر

تصویر

 

استفاده از بادام یا گردو و زرشک در سالاد هم لطف آن را بیشتر میکند. بادام زیر دندان میرود و بافت جالبی به سالاد میدهد. زرشک هم با طعم ترش و شیرینش آن را تبدیل به تجربه ای منحصر به فرد میکند. علاوه بر این میتوانید سالاد را داخل کاسه ای پوشانده از کاهو بریزید. به این ترتیب سالاد مرغ بالزامیک  جلوه زیباتری پیدا میکند.

 

طرز تهیه: تعدادی از پیازچه ها و بادام یا گردوی را برای تزیین سالاد کنار بگذارید. بقیه پیازچه ها، بادام ها، پیاز قرمز خرد شده، هویج رنده شده، زرشک ماست چکیده، آب لیمو ترش، مایونز و جعفری را داخل کاسه بزرگی بریزید و با هم مخلوط کنید.

 

تصویر

 

3 قاشق سرکه بالزامیک اضافه کنید و آن را با بقیه مواد مخلوط نمایید. مرغ را به شکل مکعب های کوچک خرد کنید و به سالاد اضافه کنید. نمک و فلفل را نیز به مقدار دلخواه اضافه کنید. طعم سالاد را بچشید و آن را بسته به ذائقه خود تنظیم کنید. میتوانید مقدار بیشتری سرکه، آبلیمو، نمک یا فلفل در این مرحله اضافه کنید. حتی میتوانید مقدار مایونز و ماست را بیشتر کنید.

 

طرز تهیه سالاد میوه گلابی و انگور و بادام هندی

بگذارید سالاد به مدت نیم ساعت در یخچال خنک شود. برگ های کاهو را کف کاسه بچینید به طوری که کمی از لبه کاسه بیرون بزنند. سپس سالاد خنک شده را روی کاهو بریزید. سالاد مرغ بالزامیک را با بادام و پیازچه خرد شده روی سالاد را تزیین کنید.

 

تصویر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰