webpaz logo
جستجو

اسموتی موز و دارچین

مواد لازم :
شیر کم چرب : 2 پیمانه موز : 1 عدد دارچین : 1/2 قاشق چایخوری ماست کم چرب : 1 قاشق چایخوری قالب یخ : 4 عدد پرتقال : نصف یک عدد توت فرنگی : 1 عدد آب ولرم : یک قاشق غذاخوری عسل : یک قاشق چایخوری

اسموتی در واقع یک نوع آب میوه طبیعی خنک هست که غلظت بیشتری از آب میوه دارد و برخلاف آبمیوه که فقط از یک نوع میوه تهیه می شود و گاهی اوقات در کنار آن از بستنی هم استفاده می شود؛ در اسموتی از شیر و ماست استفاده می شود و گاهی از ترکیب چند میوه و چاشنی مختلف نیز درست می شود.


موز را پوست می گیریم و چند تکه کرده و در مخلوط کن می ریزیم. اگر موز رسیده بود که برای بهتر کردن طعم اسموتی عالی است اما اگر کال بود کمی عسل را با آب ولرم مخلوط می کنیم و بعدا به مواد اضافه می کنیم. دلیل مخلوط شدن عسل با آب ولرم این است که عسل به تنهایی در این ترکیب سفت می شود و کار را برای ادامه سخت می کند.


ماست کم چرب و شیر کم چرب را به مخلوط کن اضافه می کنیم. شیر را نزدیک تیغه های مخلوط کن می ریزیم که به حرکت بهتر مواد کمک کند.

اسموتی موز و دارچین


دارچین و قالب های یخ را هم اضافه کرده و مخلوط کن را روشن می کنیم. مواد در نهایت باید آنقدر چرخ بخورد که کاملا یکدست شود.

اسموتی موز و دارچین


اسموتی باید بلافاصله بعد از تهیه سرو شود. این اسموتی را در لیوان بزرگی سرو می کنیم. اگر دوست داشتید طعم خاصی به اسموتیتان بدهید می توانید از ترکیب میوه های دیگری مثل پرتقال و توت فرنگی نیز استفاده کنید.

نوش جان ????

خوشحالم که کنارم بودید. روزتون بخیر. 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰