webpaz logo
جستجو

نان موز

 

مواد لازم :
  آرد 2 لیوان تخم مرغ 2 عدد ماست 1/3 لیوان موز 3 عدد کره 1/4 لیوان دارچین 1/2 قاشق چایخوری شکر 1 لیوان جوش شیرین 3/4 قاشق چایخوری نمک 1/2 قاشق چایخوری شکلات تلخ 1 بسته

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۶۵ دقیقه

زمان کل : ۹۰ دقیقه

تصویر

 

 

نان موز و شکلات

 

 

تصویر

 

طرز تهیه : فر را از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ؛ آرد را با جوش شیرین ، دارچین و نمک مخلوط نموده و چند بار الک کنید.

 

درون کاسه ای کره نرم شده را با شکر حدود 1 دقیقه بزنید. سپس موزهای له شده ( موزها را با پشت چنگال له کنید ) ، تخم مرغ و ماست را به ان اضافه نموده و با همزن مجددا بزنید تا مواد نرم و یکدست شوند. سپس مخلوط آرد را کم کم به ان اضافه کنید و مخلوط نمائید تا خمیر ترد و نرمی بدست آید.

 

تصویر

 

شکلات را درون کاسه ای تکه کنید و روی بخار آب قرار دهید تا نرم شود. سپس میان خمیر ساده بریزید و خمیر را کمی ورز دهید ( فقط در حدی که شکلات درون خمیر شود ). درون قالب کاغذ روغنی قرار دهید یا کف و دیواره های قالب را چرب کنید و خمیر نان را درون آن قرار دهید.

 

قالب را درون فری که با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده بودید به مدت 1 ساعت قرار دهید ( این زمان در بعضی فرها کمتر یا بیشتر است ، در انتهای پخت چاقویی را درون نان ببرید ، اگر تمیز بیرون امد نان اماده است ). پس از اماده شدن قالب نان را از فر خارج کنید و اجازه دهید خنک شود سپس برش بزنید و سرو کنید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰