webpaz logo
جستجو

دسر باواریایی توت فرنگی

مواد لازم :
توت فرنگی : 100 گرم آبلیمو : 2 قاشق غذاخوری شکر : 110 گرم پودر ژلاتین : 1 قاشق غذاخوری وانیل : 1 قاشق چایخوری خامه : 60 میلی لیتر پودرقند : 1 قاشق غذاخوری تخم مرغ : 1 عدد شیر : 110 میلی لیتر

سلام عزیزانم، اومدیم تا بازم یک دسر خوشمزه و خوش رنگ و لعاب رو به شما معرفی کنیم، کار کردن با خامه و میوه ها برای تهیه دسرهای خوشمزه و رنگی رنگی یکی از قشنگترین لذت های دنیاست! 

دسر باواریایی یک دسته از دسرهای قالبی است که خاستگاه آن استان باواریا در جنوب آلمان می باشد. به دلیل استفاده از پودر ژلاتین بافتی لخت و میوه داشته و برای بعد از شام یک دسر خوشمزه سبک و فوق العاده خواهد بود.

پودر ژلاتین، خامه، تخم مرغ و شیر محتویات اصلی این دسر است و پوره میوه آن می تواند توت فرنگی، انبه، زردآلو و یا موز باشد، این دسر باواریایی با پوره توت فرنگی آماده می شود بهتر است توت فرنگی های نرم و شیرین و رسیده را مورد استفاده قرار دهید چون قرار است در مخلوط کن له شود پس ظاهر مناسب میوه برای ما اهمتی ندارد. 


اکنون باید پوره توت فرنگی را حاضر کنید.

100 گرم توت فرنگی تازه و رسیده را داخل مخلوط کن یا بلندر بریزید و 2 قاشق غذاخوری آبلیمو را به آن اضافه کنید سپس دکمه روشن را بزنید تا چند دور تاب خورده و توپ فرنگی ها پوره شوند.

دسر باواریایی توت فرنگی

پوره توت فرنگی آماده شده را داخل یک قابلمه بریزید سپس 110 گرم شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید؛ قابلمه را روی حرارت کم قرار دهید تا ریز ریز جوش بزند سپس 1 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین و 1 قاشق چایخوری وانیل را به آن اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید تا شکر و ژلاتین حل شود، سپس گاز را خاموش کنید. 

دسر باواریایی توت فرنگی


در این گام باید خامه فرم گرفته را درست کنید. برای تهیه خامه فرم گرفته نیاز به یخ و همزن برقی داریم:

60 میلی لیتر خامه را داخل یک کاسه بریزید و 1 قاشق غذاخوری پودر قند را به آن اضافه کنید، یک ظرف بزرگ تر بیاورید و درون آن یخ بریزید سپس ظرف حاوی خامه و پودر قند را روی یخ ها قرار دهید، همزن برقی دستی را روشن کنید و داخل خامه قرار دهید، باید حین همزدن ظرف خامه درون یخ باقی بماند تا حجیم و سفت شود. 

خامه فرم گرفته را باید در یخچال قرار دهید تا مراحل بعد را انجام دهیم. 

دسر باواریایی توت فرنگی


یک عدد تخم مرغ را بشکنید و زرده و سفیده آن را از هم جدا کنید؛ سفیده تخم مرغ را لازم نداریم.

زرده تخم مرغ را خووووب با همزن دستی بزنید تا کرم رنگ شود.

110 میلی لیتر شیر را داخل یک شیرجوش ریخته و بگذارید بجوشد و غلیظ شود سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید شیر غلیظ شده ولرم شود.

دسر باواریایی توت فرنگی

ظرف حاوی یخ را بیاورید و کاسه ایی حاوی زرده تخم زده شده را روی یخ قرار دهید، حین همزدن زرده تخم مرغ، شیر ولرم را کم کم به آن بی افزایید(اگر این کار را انجام ندادید مانعی ندارد) پس از آن که شیر تمام شد و مواد باهم ترکیب شدند کاسه را از ظرف یخ خارج کنید. 

دسر باواریایی توت فرنگی

حالا پوره توت فرنگی ایی که در مرحله اول تهیه کرده بودید را به مایه شیر و تخم مرغ اضافه کنید و همه مواد را هم بزنید.

خامه فرم گرفته را از یخچال خارج کنید و مواد قبل را به آن اضافه کنید. این دسر را باید داخل یک قالب بریزید شکل قالب به سلیقه شماست؛ مایه دسر را داخل قالب ریخته و به مدت 2 الی 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد. پس از آن که دسر آماده شد، آن را داخل یک ظرف برگردانید و با خامه و توت فرنگی تزیین کنید. 

دسر باواریایی توت فرنگی


 این دسر را می توانید با ژله توت فرنگی نیز همراه کنید که در این صورت دسر شما ظاهری دو رنگ و زیبا پیدا خواهد کرد. پودر ژله توت فرنگی را طبق اصول خودش به طور جداگانه در یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد حل کنید و مقداری از آن را داخل قالب بزرگی بریزید تا مایع ژله کف قالب را بگیرد قالب را در یخچال قرار دهید تا طی 2 الی 3 ساعت ژله توت فرنگی بسته شود، قالب را از یخچال خارج کرده و بعد مایه دسر باواریایی را که در بالا توضیح داده شد روی ژله و داخل قالب بریزید و مجددا قالب را در یخچال بگذارید تا ببندد.

آخرین آموزش ها
برترین ها