webpaz logo
جستجو

تست پوره باقالی و میگوی شیرین

 

مواد لازم :
کره‌ی بی‌نمک 4 قاشقبرگ ترخون ریز خرد شده 1 قاشقنمک 2 قاشق چایخوریباقالی پاک شده 225 گرمروغن زیتون 1 و 1/2 قاشقپیاز ریز خرد شده 1/2 عددخامه پرچرب 2 قاشقمیگو درشت پوست گرفته و از طول نصف شده 225 گرمآب نصف عدد لیمونان تست 4 عددکره برای تست 1 قاشقمقداری اسفناج ریز

مدت زمان آماده سازی : ۳۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۸۰ دقیقه

برای : ۴ نفر

عکس تست پوره باقالی و میگو شیرین

تست پوره باقالی و میگوی شیرین

 

 

طرز تهیه: برای آماده سازی کره ی ترخون، در کاسه ای کوچک کره و ترخون و کمی نمک را مخلوط کنید و کنار بگذارید.

 

کاسه ی کوچکی را از آب و یخ پر کنید و کنار بگذارید. یک قابلمه‌ی کوچک آب را جوش بیاورید و پیمانه قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید. باقالی را به مدت 1 دقیقه در آب جوش بجوشانید. سپس آبکش کنید و در آب و یخ بریزید. پس از خنک شدن باقلا با دست پوست آن را بشکافید و جدا کنید و در کاسه ای بریزید. (اگر از نخود فرنگی استفاده می کنید این مرحله لازم نیست.)

 

در تابه ی متوسط روغن را روی شعله ی متوسط داغ کنید. پیاز و ½ نمک را در آن بریزید و تفت دهید تا پیاز سبک شود (5 تا 6 دقیقه). باقالی را اضافه کنید و 3 تا 5 دقیقه دیگر ادامه دهید تا نرم شود. مخلوط را در غذاساز بریزید و با خامه، 1 قاشق کره ی ترخون و باقیمانده  نمک میکس کنید تا نرم و یکدست شود.

 

در تابه ی متوسط کره را روی شعله ی متوسط آب کنید. میگو را اضافه کنید و به آرامی طبخ کنید. به مدت 1 دقیقه کره را روی میگوها بریزید تا شروع به گرد شدن کنند. میگوها را نمک بزنید و برگردانید تا سمت دیگر آن نیز پخته شود (1 دقیقه). سپس در کاسه ای بریزید و آب لیمو بزنید.

 

باقیمانده ی کره را روی تست ها بمالید و کمی نمک روی آن بپاشید. نان‌ها را برشته کنید. برای سرو روی هر نان مقدار زیادی از پوره ی باقلا بریزید. اسفناج را به میگو اضافه کنید و روی باقالی بریزید. تست خوشمزه را سرو کنید.

طرز تهیه تست فرانسوی با نوتلای خانگی و توت فرنگی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها