webpaz logo
جستجو

ته چین با ته دیگ بال بدون تخم مرغ

مواد لازم :
بال و کتف مرغ : 10 عدد زعفران دمکرده : 2 قاشق غذاخوری ماست : 4قاشق غذاخوری ابلیمو : 2 قاشق غذاخوری نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی اب : مقدار کافی پیاز : 2 عدد زرشک : 1 پیمانه برنج : 3 پیمانه عصاره مرغ : 1 عدد روغن مایع : مقدار کافی

غذاهای ایرانی بسیار خوشمزه و پر طرفدار هستند از انواع خورشتها گرفته تا پلوهای مخلوط همه و همه بسیار خوشمزه و لذیذ هستند و در بین غذاهای مخلوط لوبیا پلو و عدس پلو و ته چین خیلی خوشمزه و لذیذ هستند و پر طرفدارند. تقریبا کسی پیدا نمی شود که عاشق ته چین اونم با یک ته دیگ خوشمزه بال و کتف مرغ نباشد و ان را دوست نداشته باشدو امتحان نکرده باشد.

ته چین با وجود اینکه بسیار خوشمزه است طرز تهیه راحتی دارد و به اسانی در منزل حتی بدون تخم مرغ نیز قابل تهیه است. اکثرا ته چین با تخم مرغ و ماست و زعفران درست می شود اما در این دستور طرز پخت ته چین بدون تخم مرغ را برایتان می نویسم و این ته چین با ته دیگ بال و کتف مرغ شامل بال و کتف و پیاز و ابلیمو و اب و زرشک و عصاره مرغ و زعفران دم کرده و ماست و نمک و فلفل و زردچوبه و برنج است و برای وعده غذایی ناهار بسیار مناسب است و در این مطلب طرز تهیه ان را می نویسم. پس در مواقعی که تخم مرغ در منزل نداشتید و می خواستید ته چین درست کنید نگران نباشید می توان بدون تخم مرغ نیز ان را در منزل درست کرد.


ابتدا و برای شروع بایستی بال و کتف مرغ را در موادی خوابانیده و انها را مزه دار کنیم و برای این منظور 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست کنده و با چاقو به صورت خلالی و یا نگینی خرد می کنیم و داخل یک کاسه می ریزیم و به ان 1/4 لیوان اب و مقدار کافی نمک و فلفل و زردچوبه و 2 قاشق غذاخوری ابلیمو و 4 قاشق غذاخوری ماست و 2 قاشق غذاخوری زعفران دمکرده اضافه می کنیم و بال و کتف ها را برای مدت 1 ساعت در این مواد خوابانیده و انها را مزه دار می کنیم و انها را با مواد داخل ظرف خوب ماساژ می دهیم تا همه جای ان مزه دار شود.

ته چین با ته دیگ بال و بدون تخم مرغ


در ادامه کار 1 عدد پیاز را شسته و ان را با چاقو پوست کنده و ان را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم و سپس پیاز خرد شده را در تابه که روغن مایع دارد تفت می دهیم تا طلایی و سبک شود و کم حجم شود.

 

ته چین با ته دیگ بال و بدون تخم مرغ


سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و 1 پیمانه زرشک را در روغن کمی تفت می دهیم.


سپس 3 پیمانه برنج را که از شب قبل در اب خیس کرده بودیم را داخل یک قابلمه همراه با نصف قابلمه اب و مقداری نمک و روغن مایع می ریزیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و 10 دقیقه منتظر می شویم تا برنج داخل قابلمه بجوشد و قد بکشد و حالت زنده داشته باشد .سپس ان را ابکش می کنیم.


سپس کف یک قابلمه را روغن مایع می ریزیم و چند قاشق از موادی که بال و کتفها را داخل ان خوابانیده بودیم کف قابلمه می ریزیم و بالها و کتفهای مزه دار شده را کف قابلمه می چینیم و نصف برنج ابکش شده را روی انها می ریزیم و ان را با پشت کفگیر برنج را خوب فشار می دهیم تا منسجم شود.روی ان را پیاز خلالی سرخ شده و زرشک می ریزیم.سپس روی زرشک و پیاز را برنج می ریزیم و درب قابلمه را می بندیم و برنج را دم می کنیم .

 

ته چین با ته دیگ بال و بدون تخم مرغ
امیدوارم از دستور این غذا خوشتان امده باشد و ان را در منزل تهیه کنید.

ته چین با ته دیگ بال و بدون تخم مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستکش سیلیکونی اسکاچ دار ۹۹/۰۰۰