webpaz logo
جستجو

کراکت مرغ برزیلی

مواد لازم :
روغن زیتون : ۱ قاشق غذا خوری سیر : ۴ حبه پیاز : ۲ عدد سینه مرغ : ۵ عدد پنیر خامه ای : ۱۱۵ گرم جعفری تازه : ۳ قاشق غذا خوری نمک،فلفل،زردچوبه : به میزان لازم کره : ۱ قاشق غذا خوری شیر : ۲ پیمانه آب مرغ : ۱/۴ پیمانه آرد : ۲ پیمانه تخم مرغ : ۲ عدد پودر سوخاری : ۲ پیمانه روغن سرخ کردنی : به میزان لازم

با سلام. امروز یه کراکت خوشمزه درست میکنیم که برزیلی های عزیز خیلی دوستش دارن و زیاد این غذا رو میخورن. این غذا تنوع خوبی هستش توی غذاهای روزانه ایی که میخوریم و بچه ها هم خیلی دوستش دارن. این غذا پایه اصلیش مرغ و شیر و آرد و خیلی دیگه مواد غذایی مغذی هستش که سرشار از پروتئین و ویتامینه پس این غذا رو درست کنید و لذت ببرین.


اول از همه برای درست کردن این غذا باید مرغمون رو آماده کنیم. سینه مرغ ها رو برداشته و چربی اضافیش رو میگیریم و میشوریم. سپس یکی  از پیاز هامون رو برمیداریم و پوست کنده و پس از شستشو به ۴ قسمت تقسیمش میکنیم و میزاریم کنار. در ادامه یه قابلمه بر میداریم و آب میریزیم داخلش و پیاز هایی که خرد کردیم رو همراه با کمی نمک و زردچوبه بهش اضافه میکنیم و میزاریم روی حرارت تا بپزن.

بعد از نیم ساعت به مرغهامون سر میزنیم اگر پخته بود اونها رو از تو قابلمه در میاریم و تا کمی خنک شه . سپس به اندازه ۱/۴ پیمانه آب مرغ رو هم بر داشته و میزاریم کنار. چون برای غذا بهش احتیاج داریم. بعد از اینکه مرغها خنک شد اونها رو ریش ریش میکنیم و میزاریم بمونه.

حالا پیاز دوم رو برداشته و پوست میگیریم و بعد از اینکه شستیمش بسته به سلیقتون هم میتونید خلالی خردش کنین هم به صورت نگینی. بعد از خرد کردن پیاز ها نوبت سیرها هستش. سیرها رو هم پوستشونو میکنیم و میشوریم و بعد ریز خردشون کرده و میزاریم کنار.

 

 


در این مرحله یه تابه رو بر میداریم و روغن زیتون رو میریزیم داخلش و میزاریم رو حرارت. زمانی که گرم شد پیاز هایی که خرد کرده بودیم رو میریزیم داخلش و شروع میکنیم به تفت دادن. سپس کمی که پیاز ها نرم شد سر رو همراه با کمی زردچوبه به پیاز ها اضافه کرده و مجدد با هم تفتشون میدیم تا سرخ شن. زمانی که پیاز و سرمون داشت طلایی میشد مرغهای ریش ریش شده رو هم به تابه اضافه میکنیم و در آخر هم نمک و فلفل رو میریزیم و خوب مخلوطمون رو تفت میدیم تا سرخ بشن.

تا مرغها داره تفت میخوره ما میریم سراغ جعفری هامون. بعد از اینکه جعفری ها رو پاک کردیم میشوریم وبعد از اینکه آبش رفت ریز خردشون میکنیم و میزاریم بمونه. سپس یه کاسه بزرگ بر میداریم و مخلوط مرغ و سیر و پیاز داغمون رو میریزیم داخل کاسه و بعد جعفری هایی که خرد کردیم رو همراه با پنیر خامه ایمون به مخلوط مرغمون اضافه میکنیم و با هم دیگه هم میزنیم تا همه مواد به خورد هم برن.

کراکت مرغ برزیلی

کراکت مرغ برزیلی


حالا تو این مرحله باید خمیرمون رو درست کنیم. یه قابلمه رو برمیداریم و میزاریم رو حرارت سپس کره ایی که داشتیم رو میریزیم داخلش تا آب شه زمانی که کره ذوب شد آب مرغ رو همراه با شیر بهش اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم و میزاریم بجوشه تا کمی از حالت شلی در بیاد. سپس آردی که داشتیم رو کم کم به مخلوط کره و شیر و آب مرغمون اضافه میکنیم و هم میزنیم تا به شکل خمیر بشه.

بعد از اینکه به شکل خمیر در اومد از تو قابلمه در میاریم و کمی آرد رو تخته آشپزخانه میریزیم و خمیر رو روش میزاریم و شروع میکنیم به ورز دادن تا خمیرمون حالت نرم و یکدست پیدا کنه. حالا به اندازه یه گلوله از مواد بر میداریم و تو دستمون باز میکنیم و از مخلوط مرغمون به اندازه یه قاشق میریزیم داخلش و بعد قلقلی یا لوله اش میکنیم و بعد بقیه کراکت ها رو هم درست میکنیم و میزاریم کنار.

در ادامه یه کاسه رو برمیداریم و تخم مرغها رو میشکنیم داخلش و خب میزنیم تا یکدست بشه. سپس تو یه کاسه دیگه هم پودر سوخاری رو میریزیم. حالا یه تابه رو بر میداریم و داخلش روغن ریخته و میزاریم رو حرارت تا روغنمون داغ بشه. زمانی که روغن داغ شد کراکت ها رو دانه دانه اول توی تخم مرغ میغلطونیم و بعد توی پودر سوخاری غلطونده تا کامل آغشته به پودر سوخاری بشه سپس میندازیم تو روغن تا کامل سرخ بشه. بعد از اینکه کراکت ها رو سرخ کردیم رو حوله کاغذی میزاریم تا روغن اضافیش بره و در نهایت توی ظرف چینده و با هر سسی که دوست دارین سرو کنید. نوش جان.

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰