webpaz logo
جستجو

بورما بورک

مواد لازم :
آرد : 3 لیوان اب ولرم : 1 لیوان نمک : 1 قاشق مربا خوری پیازچه : 1 دسته کره اب شده : 1 استکان زرده تخم مرغ : 1 عدد پنیر صبحانه : 200 گرم

خوردن و تست کردن غذاهای ملل مختلف دنیا خیلی کار هیجان انگیزی است و چه برسد به اینکه انسان در منزل خودش این غذاها را در بین غذاهای روزمره و تکراری درست کند و شادی و هیجان مضاعفی برای خود و خانواده ایجاد کند.

بورک یکی از غذاههای معروف ترکیه است و در واقع در این کشور بیشتر بعنوان میان وعده خورده می شود.این غذای خوشمزه شامل خمیر نان است که داخل ان را با مواد مختلفی پر می کنند و موادی که داخل بورک ریخته می شود به زمان استفاده از آن بستگی دارد. مثلا کسانی که می خواهند این غذا را برای صبحانه و یا عصرانه میل کنند در تهیه آن پنیر و سبزی استفاده می کنند و برای ناهار و یا شام داخل آن را بسته به سلیقه با کالباس و سوسیس و گوجه و فلفل دلمه و ... و یا با گوشت چرخ کرده و یا با گوشت مرغ و اسفناج و قارچ و ...پر می کنند.

بورک غذایی مقوی و ساده با طرز تهیه بسیار راحت است که می توان ان را بعنوان پیش غذا نیز در سر میز شام استفاده کرد . در این مطلب طرز تهیه بورک بورما را که شامل آرد و نمک و کره آب شده و آب و پیازچه و زرده تخم مرغ است را برایتان می نویسم و امیدوارم این میان وعده خوشمزه را در منزل تهیه کرده و ان را برای صبحانه و یا عصرانه استفاده کنید.


ابتدا و در شروع تهیه این غذای خوشمزه ترکی ، داخل یک کاسه بزرگ 3 لیوان آرد را می ریزیم و وسط ان را با دست گود می کنیم و سپس اب ولرم را وسط آرد و در قسمت گود شده ارد می ریزیم و آرد را با آب مخلوط می کنیم تا به خمیر یکدستی برسیم و کمی خمیر را با دست ورز می دهیم.سپس روی خمیر را پوشانیده و به ان نیم ساعت در محیط اتاق استراحت می دهیم.


در ادامه بعد از استراحت خمیر را از سلفون در آورده و  آن را روی یک سطح صاف و آرد پاشی شده قرار می دهیم و خمیر را به 8 قسمت مساوی تقسیم می کنیم. به این شکل که ابتدا خمیر را به دو قسمت مساوری تقسیم می کنیم و سپس با دست هر دو قسمت را دو قسمت کرده و این کار را ادامه می دهیم تا 8 تکه خمیر داشته باشیم.سپس با وردنه یک تکه از 8 خمیر را به شکل بیضی با ضخامت کم باز و پهن می کنیم.


سپس 1 دسته پیازچه را با اب و نمک شسته و ابکش کرده و ان را با چاقو خرد می کنیم وکمی از  ان را روی سطح خمیر باز شده می ریزیم .

بورما بورک


در ادامه کمی پنیر صبحانه خرد شده را نیز روی خمیر می ریزیم. دو طرف خمیر را روی هم می گذاریم و از وسط خمیر را تا می کنیم.سپس روی خمیر را با کره اب شده کمی چرب کرده و سپس  با چاقو ی تیز خمیر را به صورت رشته های نازک و راه راه مطابق شکل برش می دهیم .

 

بورما بورک


بعد خمیر تا شده را مجددا باز کرده و ان را با دست در راستای طولی به صورت تقریبا شل و نه خیلی فشرده و سفت رول می کنیم .سپس ابتدا و انتهای خمیر را با دست می پیچانیم و بعد خمیر پیچیده شده را با دست به شکل دایره ای در می آوریم. این کار را برای تمام خمیرها نجام می دهیم.

 

بورما بورک

 

بورما بورک

بورما بورک


در ادامه روی خمیرهای آماده شده برای خوشرنگ شد از مخلوط 1 عدد زرده تخم مرغ و 1 استکان کره اب شده با کمک قلمو می مالیم.سپس خمیرها را کف یک سینی که در ان کاغذ روغنی قرار داده ایم و با فاصله از یکدیگر می گذاریم.


سپس سینی خمیر را داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد که از 20 دقیقه قبل گرم شده بود و برای مدت 30 دقیقه قرار می دهیم تا بورما بورک ما بپزد و آماده شود و رویش طلایی شود.وقتی غذا آماده شد آن را از فر بیرون آورده و در ظرف مناسبی می چینیم و آن را بعنوان میان وعده خوشمزه در بعد از ظهر و یا صبح میل می کنیم.نوش جان

بورما بورک

آخرین آموزش ها
برترین ها