webpaz logo
جستجو

کوکو گل کلم

مواد لازم :
گل کلم : 1 دسته تخم مرغ : 2 عدد نمک فلفل زردچوبه : مقدار کافی روغن مایع : مقدار کافی پودر سیر : مقدار کافی جعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخوری سیب زمینی : ۱ عدد ارد : 1 قاشق غذاخوری

تنوع کوکوها انقدر زیاد است که تقریبا با همه نوع سبزیجات و صیفی جات و ترکیب ان با سیب زمینی و تخم مرغ می توان یک نوع کوکوی خاص تهیه کرد. برخی کوکوها در بین انواع دیگر شهرت خاصی به دست آورده اند که شاید علت ان در دسترس بودن مواد اولیه ان کوکوها و راحتی طبخ انها باشد مانند کوکو سبزی و کوکو سیب زمینی و ...اما برخی کوکوهای جدید و خوشمزه می تواند تنوع غذایی شما را افزایش دهد و شام متنوع تری برای خانواده درست کنید.

در این میان یکی از انواع کوکوهای خاص که کمتر درست می شود کوکو گل کلم است. این کوکو طرز تهیه راحتی دارد و بسیار خوشمزه است و برای وعده غذایی شام همراه با نان گزینه خیلی مناسبی است. در اینجا طرز تهیه کوکو گل کلم را  که دارای گل کلم و سیب زمینی و تخم مرغ و جعفری خرد شده و ادویه و ارد است را برایتان می نویسم و امیدوارم از تهیه کردن و خوردن ان لذت ببرید.


ابتدا و برای شروع همانطور که از نام غذا پیداست، قسمت بیشتر غذا را گل کلم در بر می گیرد و ما به همین دلیل سراغ گل گلمها می رویم. ابتدا گل کلم را با اب می شوریم و ان را ابکش می کنیم و سپس ان را تکه تکه می کنیم و سپس داخل یک قابلمه همراه با اب ان را قرار می دهیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و اجازه می دهیم تا گل کلم تقریبا به مدت 15 دقیقه در اب بجوشد تا نرم و پخته شود. ( برای از بین رفتن بوی گل کلم در صورت تمایل می توانید داخل اب در حال جوشیدن 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید بریزید که اختیاری است).

کوکو گل کلم


سپس در این مرحله وقتی گل کم پخت و نرم شد، گل کلمها را ابکش می کنیم و با کمک چنگال و یا غذاساز انها را ریز و خرد می کنیم و گل کم خرد شده را داخل یک ظرف می ریزیم.

کوکو گل کلم


سپس در این مرحله 1 عدد سیب زمینی را با اب می شوریم و داخل یک قابلمه را پر اب می کنیم و قابلمه را روی گاز می گذاریم و زیر شعله گاز را روشن می کنیم و سیب زمینی را در داخل اب می اندازیم و اجازه می دهیم تا سیب زمینی بپزد. سپس وقتی سیب زمینی پخت ان را ابکش می کنیم و پوست می کنیم. سپس اجازه می دهیم تا سیب زمینی سرد شود و وقتی سیب زمینی خنک شد ان را با رنده، رنده می کنیم و یا با گوشت کوب ان را له می کنیم و داخل یک ظرف مناسب می ریزیم.


سپس در این مرحله گل کلم خرد شده را با سیب زمینی رنده شده مخلوط می کنیم و به انها نمک و فلفل و زردچوبه را به مقدار کافی و کمی پودر سیر و 1 قاشق غذاخوری ارد و 2 قاشق جعفری خرد شده اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم و ورز می دهیم.

کوکو گل کلم


سپس در این مرحله 2 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف جداگانه می شکنیم و زرده و سفیده ان را با چنگال مخلوط می کنیم و ان را هم می زنیم. سپس تخم مرغ همزده را به مایه کوکو در مرحله قبل اضافه می کنیم و ان را کاملا با تخم مرغ مخلوط می کنیم. اکنون مایه کوکوی ما اماده است.


سپس در این مرحله داخل یک تابه را روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و زیر گاز را روشن می کنیم و اجازه می دهیم تا روغن داغ شود و وقتی روغن داغ شد مایه کوکو را در تابه می ریزیم و درب تابه را می بندیم و اجازه می دهیم تا کوکو بپزد و طلایی شود. سپس وقتی یک طرف کوکو پخت ان را زیر و رو می کنیم تا طرف دیگر کوکو نیز بپزد.


سپس در این مرحله وقتی کوکو از هر دو طرف پخت غذای ما اماده است. زیر گاز را خاموش می کنیم و کوکو را در ظرف مناسب می ریزیم و ان را برای شام همراه با نان میل می کنیم. نوش جان. 

کوکو گل کلم

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه کوفته پیچ ۲۹/۰۰۰