webpaz logo
جستجو

مربا و شربت آلبالو

مواد لازم :
آلبالو : 2 کیلو شکر : یک و نیم کیلو آب : یک لیوان و نیم

سلام هاراجی های عزیز روز بخیر.فصل آلبالوئه و باید فرصت رو غنیمت بشمرید و از پختن مربای آلبالو و شربتش غافل نشید.برای پخت این مربا معمولا دو روش وجود داره که من هر دو تا رو امتحان کردم و روش اول رو بیشتر می پسندم.در روش اول آلبالوها رو اول میجوشونید و بعد شکر میریزید ولی در روش دوم اول شکر میریزید و میذارید چند ساعت بمونه و بعد میجوشونید.با روش اول مربای بهتری بدست میاد ولی روش دوم شربت با کیفیت تری میده.خب بریم سراغ مراحل روش اول دستور پخت مربا و شربت آلبالو.


آلبالوها رو بشورید و چوبشونو جدا کنید.با دست, چاقو یا با هسته گیر هسته هاشونو خارج کنید.با این کار آلبالو آب میندازه.خب در این روش اول آلبالوها رو با یک و نیم لیوان آب روی حرارت بذارید تا 5 دقیقه بجوشه.کف روی آلبالو رو بردارید.


حالا شکر رو بهش اضافه کنید. نیم ساعت تا 40 دقیقه بعد آب البالو به غلظت لازم برای شربت میرسه و باید آب اضافی رو برای شربت بردارید.به اندازه ای که مربا بپزه آب جا بذارید و شعله رو کم کنید.

شربت آلبالو


حدود یک ساعت دیگه بذارید مربا با شعله ملایم بپزه و وقتی آب باقی مونده غلیظ شد و آلبالوها کامل پختن زیرشو خاموش کنید.

 

شربت آلبالو

روش دوم پخت مربا و شربت البالو:


آلبالوها رو بعد از جدا کردن هسته در قابلمه بریزید و شکر رو بهش اضافه کنید.بذارید 6 ساعت بمونه تا شکر کاملا به خورد البالو بره و آلبالوها آب بندازند.


قابلمه رو روی حرارت بذارید و یک و نیم لیوان اب اضافه کنید.بذارید تا به جوش بیاد وکف روی آلبالوها رو بگیرید.حالا شعله رو کم کنید و به مدت یک ساعت اجازه بدید تا آب آلبالو غلیظ بشه.

 شربت آلبالو

 


حالا آب اضافی رو برای شربت بردارید و به اندازه ای که مربا جا بیفته آب باقی بذارید.شعله رو خیلی کم کنید تا کم کم آلبالوها بپزند و آبش غلیظ بشه.

خب تصویر نهایی از مربا و یک شربت خوشمزه و خنک البالو رو براتون گذاشتم.نوش جان.

 

شربت آلبالو

شربت آلبالو

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰