webpaz logo
جستجو

مرغ پخته شده با انار

مواد لازم :
شنسیل مرغ : ۱ عدد انار دانه شده : ۱ عدد نمک و فلفل و زردچوبه : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم برنج : ۲پیمانه هویج : 2 عدد ذرت پخته شده : 1 عدد کره : ا عدد پیاز : 1 عدد لیموترش تازه : 1 عدد

سلام و وقت بخیر خدمت تهاراجعزیزان و دوستان حاضر در هاراج . خیییلی خیییلی خوشحال هستم در خدمت شما بانو های دوست داشتنی و دوستان عزیزم هستم . امیدوارم روز بسیار زیبا و شاد و خوشحالی را شروع کرده باشین و سرشار از سلامتی و عاقبت بخیری باشین . عزیزان من امروز  در خدمتتووون  هستم و می خواهم یک غذای لذیذ و خوشمزه و خیییلی عالی را بهتون اموزش بدهم به نام مرغ پخته شده با انار که مطمئن هستم همه شما این غذای لذیذ و خوشمزه  رو دوست دارین و از خوردنش لذت می برین.

پس با هم همراه می شویم و پیش می رویم برای اموزش دستور پخت این غذای  لذیذ . خب آماده ااااایدددد؟؟؟


ابتدا در مرحله اول یک عدد پیاز متوسط را به خوبی می شوریم و بعد به صورت نگینی به قطعات کوچک خرد و ریز می کنیم و در یک تابه به همراه مقداری روغن و یا در صورت تمایل کره  روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا آماده شده و سرخ و طلایی رنگ شود . سپس بعد از حدود چندین دقیقه از سرخ شدن و طلایی رنگ شدن پیاز ها به ان ها ادویه را که شامل نمک و فلفل و زردچوبه هستش اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا یکدست شود و پیاز ها طعم دار گردند و زیر حرارت اجاق گاز را کم می کنیم و کنار می گذاریم .

سپس در ادامه شروع به اماده کردن مرغ می کنیم به این صورت که ابتدا یک عدد شنسیل مرغ را به قطعااات کوچک ریز ریز می کنیم در حد متوسط و نه خیییلی کوچک سپس ان ها را کنار می گذاریم . در ادامه انار های دانه شده را هم به اندازه یک کاسه کوچک اماده کرده و کنار می گذاریم و یک یا دو عدد لیموترش تازه را هم قاچ کرده و کنار می گذاریم .

 مرغ پخته شده با انار

 مرغ پخته شده با انار

 مرغ پخته شده با انار


در مرحله دوم  در یک کاسه قطعات مرغ را با لیموترش تازه و انار های دانه شده مخلوط می کنیم و مدتی کنار می گذاریم تا مرغ  ها با انار و لیموترش مزه دار شود و طعم لذیذی به خود بگیرد . سپس بعد از گذشت چندین دقیقه مرغ های طعم دار را به تابه پیاز داغ اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا کاملا یکدست شوند و همگی مواد با هم مخلوط گردند  و زیر حرارت اجاق گاز را هم کمی کم می کنیم تا به ارامی بجوشد و و حسابی مرغ ها نرم و خوشمزه گردند .

 مرغ پخته شده با انار

 مرغ پخته شده با انار

 


در مرحله سوم شروع به اماده کردن برنج می کنیم به این صورت که ابتدا یک الی دو پیمانه برنج را به خووبی پاک می کنیم و می شوریم و کنار می گذاریم و  مقداری نمک را هم به برنج اضافه می کنیم  و سپس یک قابلمه را با مقدری از اب پر می کنیم و روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا بجوشد و برنج را اضافه می کنیم .

در همین حین شروع به درست کردن سالاد می کنیم که ابتدا دو عدد هویج را به خوبی شسته و پوست می کنیم و سپس با رنده خوووب رنده می کنیم و  در ظرفی کنار می گذاریم و سپس مقداری ذرت پخته شده را هم به ظرف هویج رنده شده اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا مخلوط شود و در صورت تمایل می توانیم به ان سس اماده شده به همراه لیموترش اضافه کنیم و نوووش جاااان کنیم .

 مرغ پخته شده با انار

 مرغ پخته شده با انار

 


در مرحله چهارم زمانی که اب برنج جوشید نوبت به ریختن برنج می شود که برنج را داخل قابلمه می ریزیم و سپس بعد از چندین دقیقه از نرم شدن و قد کشیدن برنج ان را ابکش می کنیم و کف قابلمه را با کمی روغن  چرب می کنیم و در صورت تمایل از سیب زمینی و یا نان برای کف قابلمه به عنوان ته دیگ استفاده می کنیم و سپس برنج ابکش کرده را به قابلمه اضافه می کنیم و در ادامه دم کنی را روی ان می گذاریم و اجازه می دهیم دم بکشد. در همین حین مرغ پخته شده ما با انار هم اماده است و ان را در ظرفی می ریزیم و نوش جان و میل می کنیم .

بعد از گذشت حدود چهل و پنج دقیقه غذای ما اماده است و نووووش جاااااااان.

 مرغ پخته شده با انار

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تنقلات طرح کفشدوزک ۶۹/۰۰۰