webpaz logo
جستجو

گراتن مرغ با بادمجان

مواد لازم :
سس مایونز : 2پیمانه سینه مرغ : 2 کیلو بادمجان : 9 عدد پیاز : 2 عدد پنیر پیتزا : 2 بسته روغن : 2 قاشق نمک و فلفل : به مقدار لازم

دمای فر را بر روی 175 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. سینه‌های مرغ را تکه تکه کنید و درون ظرفی بریزید و بعد پیاز را در آن خرد کرده و پودر سیر، آویشن و نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و خوب هم بزنید، روی ظرف را سلفون گرفته و بگذارید چند ساعت مرغ‌ها در مواد به دست آمده استراحت کنند.

بادمجان‌ها را شسته و پوست بگیرید اگر تازه بودند می‌توانید با پوست استفاده کنید، سپس آن‌ها را حلقه حلقه کنید و درون یک تابه متوسط مقداری روغن ریخته و بر روی گاز بگذارید و بادمجان‌ها را در آن سرخ کنید و در یک بشقاب دستمال کاغذی حوله‌ای قرار دهید و بادمجان‌های سرخ شده را روی آن بچینید تا روغن آن خوب گرفته شود.

فیله‌های مواد زده شده را در مقداری کمی روغن با شعله بالا تفت دهید تا رنگ آن‌ها طلایی شود و سپس یک ظرف مناسب پیرکس یا قالب نچسب انتخاب نموده و فیله‌های سرخ شده را در آن بریزید و مقداری سس مایونز روی آن‌ها بمالید و بعد پنیر پتیزا بریزید و بعد یک لایه بادمجان و دوباره سس سفید و پنیر را اضافه کنید. ظرف را درون فر از قبل داغ شده قرار دهید و اجازه دهید کاملاً بپزد و روی آن‌ها طلایی شود.


نوش‌جانتان

گراتن مرغ با بادمجان

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰