webpaz logo
جستجو

ماکارونی مرغ

 

مواد لازم :
سینه مرغ 2 عدد پاستا فرمی 2 لیوان  قارچ خرد شده 1 لیوان کره 1 قاشق غذاخوری پیاز 1 عدد سیر 2 حبه فلفل دلمه ای 1 عدد روغن زیتون یا روغن مایع 4 قاشق غذاخوری گوجه فرنگی 1 عدد  خامه 1/2 لیوان پنیر پارمزان رنده شده 1/2 لیوان نمک و فلفل به مقدار لازم

مدت زمان پخت : ۴۵ دقیقه

زمان کل : ۴۵ دقیقه

برای : ۲ نفر

عکس

 

 

ماکارونی مرغ و سبزیجات

 

 

 

تصویر

 

طرز تهیه : ابتدا ماکارونی را با توجه به دستور روی بسته بندی بپزید و آبکشی کنید. سینه های مرغ را بپزید یا داخل فر کباب کنید سپس با چاقو به تکه های های کوچک برش بزنید.

 

عکس

 

داخل ماهیتابه روغن زیتون بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، پیاز و سیر خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند سپس فلفل دلمه ای خرد شده ، قارچ خرد شده و گوجه فرنگی نگینی خرد شده را اضافه کنید و مجدد تفت دهید تا آب اضافی غذا کشیده شود سپس 1 قاشق غذاخوری کره ، نمک و فلفل را اضافه نمایید.

 

عکس

 

در ادامه ماکارونی آبکشی شده و تکه های مرغ را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا مواد باهم مخلوط شوند ، حرارت را کم کنید و خامه و پنیر پارمزان رنده شده را اضافه کنید. کمی مخلوط کنید و ماهیتابه را تکان دهید تا زمانی که خامه با مواد مخلوط شده و پنیر ذوب شود سپس از روی حرارت بردارید و سرو کنید.

 

نکته ها : در صورت تمایل میتوانید به جای گوجه فرنگی از 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی استفاده کنید ، مقدار خامه و پنیر پارمزان را میتوانید تا دو برابر افزایش دهید. در صورت تمایل همراه با اضافه کردن خامه میتوانید 2 قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی نیز اضافه نمایید.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰