webpaz logo
جستجو

کالباس مرغ

اگه اومدید اینجا تا طرز تهیه کالباس مرغ خانگی رو یاد بگیرید حتماً شما هم از کسانی هستید که اهمیت زیادی به سلامتی خودتون و خانوده تون میدین. با رعایت نکاتی که توی این دستور گفته میشه میتونید با خیال راحت کالباس رو تهیه و مصرف کنید. در ضمن میتونید با اون غذاهای متنوعی هم درست کنید مثل سالاد ماکارونی، رولت کالباس یا ساندویچ مونت کریستو خوشمزه.

مواد لازم :
مرغ  چرخ شده 750 گرم پودر نشاسته 7 قاشق غذاخوری تخم مرغ 2 عدد روغن 8 قاشق چایخوری پودر یخ 8 قاشق غذاخوری پودر سیر 1 قاشق چایخوری شکر 1/2 قاشق چایخوری نمک 1 قاشق چایخوری پودر زنجبیل 1/2 قاشق چایخوری پودر تخم رازیانه 1/2 قاشق چایخوری پودر تخم شنبلیله 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه و فلفل قرمز به مقدار لازم قارچ و هویج و زیتون به مقدار لازم خلال پسته به مقدار لازم

مدت زمان آماده سازی : ۵۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۶۰ دقیقه

عکس

 

طرز تهیه کالباس مرغ خانگی

 

1- سینه مرغ را بکوبید یا چرخ کنید. سپس داخل میکسر بریزید.

 

عکس

 

2- نمک و پودر یخ (مخلوط آب و یخی که با میکسر زده اید) را اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود. سپس تخم مرغ ها و روغن را اضافه کنید و در انتها نیز ادویه ها (پودر نشاسته، پودر سیر، شکر، پودر زنجبیل، پودر تخم رازیانه، پودر تخم شنبلیله و فلفل) را اضافه و مخلوط کنید.

 

عکس

 

3- مایه کالباس را روی سلفون مخصوص پهن کنید. سپس قارچ و هویج و زیتون را که حلقه ای خرد کرده اید بهمراه خلال پسته روی سطح مایه کالباس بریزید. سلفون را مانند شکلات ببندید و هواگیری کنید و حدود 30 دقیقه داخل قابلمه آب در حال جوش بیندازید.

 

4- بسته کالباس را پس از مدت زمان لازم از آب جوش خارج کنید و کناری قرار دهید تا خنک شود. سپس به مدت 12 ساعت داخل فریزر قرار دهید. پس از این مدت کالباس را از فریزر خارج کنید و 24 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده مصرف شود.

 

طرز تهیه سالاد ماکارونی

نکته بسیار مهم:

حتماً در تهیه کالباس مرغ و قارچ خانگی از سلفون مخصوص پخت و پز و یا کاور مخصوص کالباس استفاده کنید. سلفون معمولی که برای نگهداری غذا در یخچال طراحی شده در حرارت ممکنه مواد سمی ایجاد کنه.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
سیخ دایره ای کباب ۳۹/۰۰۰