webpaz logo
جستجو

شنیسل مرغ

مواد لازم :
سینه مرغ : 4 عدد آرد : 2 لیوان آرد سوخاری : 2 لیوان تخم مرغ : 4 عدد دارچین : به مقدارلازم نمک : به مقدارلازم فلفل : به مقدارلازم روغن : مقداری برای سرخ کردن کنجد : 2

ابتدا باید سینه ­های مرغ کوبیده و نازک شوند، برای این کار شکاف هایی را در سراسر گوشت سینه ایجاد کنید به ترتیب آنها را داخل کیسه فریزر قرار دهید و طوری  بکوبید که هم پهن شوند هم قسمت های کلفت آن، نازک شوند. مراقب باشید که پاره نشوند.

سه کاسه آماده کنید؛ درون یکی آرد سفید، در دیگری مخلوطی از آرد سوخاری، کنجد، دارچین، نمک و فلفل بریزید و در کاسه ی سوم تخم ­مرغ ها را بشکنید و با چنگال هم بزنید. توجه داشته باشید که استفاده از دانه های کنجد اختیاری است و به سلیقه شما بستگی دارد.

در این هنگام روغن را در ماهیتابه بریزید تا خوب داغ شود. سینه­ های مرغ را  ابتدا به آرد سفید آغشته کنید سپس داخل تخم­ مرغ­ بگذارید و در انتها طوری در آرد سوخاری بغلتانید که آرد تمام سطح شنیسل را فرا گیرد. تکه های آماده ی شنیسل را درون روغن قرار داده و سرخ کنید، در نظر داشته باشید حرارت باید ملایم باشد تا قبل از پخته شدن مغز، گوشت اطراف آن نسوزد. بعد از آماده شدن شنیسل ها، روغن اضافی آنها را بگیرید، برای این کار از دستمال کاغذی استفاده کنید.

شنسل تازه وخوشمزه شما آماده است. میتوانید آن را با سالاد و سسی که دوست دارید نوش جان کنید.

شنیسل مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها