webpaz logo
جستجو

کوفته نخودچی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 400گرم آرد نخودچی : 100گرم نمک و فلفل : به مقدار لازم زعفران : به مقدار لازم سرکه : به مقدار لازم شکر : یک قاشق غذا خوری روغن : به مقدار لازم پیاز : دو عدد


کوفته نخود چی یک کوفته ترش و شیرین یا ملسی هست که بسیار دلچسب و لذیذ که درست کردنش بسیار لذت بخشه و یه انتخاب خوب برای یه غذای همه پسند هست.

برای تهیه کوفنه نخود چی از گوشت چرخ کرده کم چرب استفاده می کنیم. در کل برای کوفته باید گوشت کم چرب استفاده کرد چون از وا رفتن کوفته جلو گیری می کنه. گوشت چرب یا نیمه چرب چون بافت لطیفی داره موقع پختن از هم وا میره و کوفته فرمش به هم می خوره.

پیاز مون رو رنده می کنیم و می ذاریم کنار. اگر پیاز مون پر آب بود کمی آبش رو می گیریم بعد داخل کوفته ازش استفاده می کنیم.

زعفران مون رو خوب می سابیم و وقتی که خوب پودر شد حالا با چند تکه یخ می ذاریم تا زعفران مون به خوبی رنگ بنداره. علت این که زعفران مون رو با یخ می ذاریم آماده بشه اینه که باعث میشه به زعفران شوک وارد بشه و بیشتر رنگ بندازه. همین طور باعث میشه که عطر زعفران مون بیشتر حفظ بشه.

گوشت مون رو به ظرف مناسب انتقال می دیم. پیاز رنده شده مون رو بهش اضافه می کنیم. کمی نمک و فلفل سیاه و زعفران دم کرده بهش اضافه می کنیم. آرد نخود چی مرغوب بهش اضافه می کنیم و خوب ورزش می دیم. خوب و با حوصله مواد کوفته مون رو ورز میدیم تامواد مون خوب به خورد هم برن و یک دست بشن. هرچه قدرمواد کوفته بیشتر ورز داده بشه همون قدر کوفته احتمال وا رفتن کمتری خواهد داشت. مدت زمان مناسب ورز دادن کوفته پانزده دقیقه هست. 

بعد از این که کوفته مون رو پانزده دقیقه با حوصله ورز دادیم حالا روی مواد کوفته مون رو می پوشونیم و می ذاریم داخل یخچال به مدت نیم ساعت بمونه و کمی استراحت کنه. همین طور باعث میشه که مواد به خورد هم برن و مزه دار بشن.

کوفته نخود چی

 


مواد کوفته مون رو از یخچال در میاریم و باز کمی ورز می دیم. اگر نمی خوایید ورز بدین همین قدر که گوشت رو چند بار از ظرف جدا کنید و داخل ظرف بکوبید کفایت می کنه. حالا از مواد کوفته به اندازه یک نارنگی بر می داریم و خوب گرد می کنیم و داخل یه سینی می چینیم. به ماهی تابه روی حرارت قرار می دیم تا داغ بشه.

وقتی که ماهی تابه خوب داغ شد حالا روغن مون رو بهش اضافه می کنیم. حالا کوفته ها مون رو داخل ماهی تابه می چینیم و شروع می کنیم به سرخ کردن کوفته های نخود چی مون. کوفته ها که طلایی شد اون ها رو از ماهی تابه در میاریم و می ذاریم داخل یه بشقاب تا بمونه.

یه قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دیم و می ذاریم تا داغ بشه. وقتی که قابلمه مون خوب داغ شد حالا روغن توی قابلمه می ریزیم و می ذاریم تا روغن مون هم به خوبی داغ بشه. حالا یه دونه پیاز رو نگینی ریز خورد می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم و خوب تفت می دیم. وقتی که پیاز مون خوب تفت خورد و طلایی شد حالا دو لیوان آب داخل قابلمه می ریزیم و اجازه می دیم تا به جوش بیاد.

وقتی که سس کوفته ها مون به جوش اومد حالا کوفته ها مون رو به آرومی داخل سس قرار می دیم و می ذاریم تا به مدت یک رب بمونه و کوفته ها خوب خودشون رو بگیرن.

کوفته نخود چی


بعد از گذشت یه ربع ساعت حالا سرکه و شکر مون رو با هم ترکیب می کنیم و به مواد مون اضافه می کنیم و می ذاریم تا کوفته ها مون باز به مدت بیست دقیقه بمونه و بپزه و حسابی مزه دار بشن.

بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت کوفته ها مون حالا زیر حرارت رو خاموش می کنین و کوفته ها مون رو توی ظرف مناسبی می کشیم و با نون و سبزی خوردن سرو می کنیم.

در صورت تمایل می تونید توی سس کوفته ها از کمی رب گوجه فرنگی برای رنگ بیشتر استفاده کنید.

در صورت این که حوصله ورز دادن نداشتید مواد کوفته رو به دو روش زیرکانه ورز بدین. می تونید مواد کوفته رو داخل غذا ساز بریزید تا غذا ساز کار ورز دادن رو انجام بده. یا می تونید داخل چرخ گوشت بریزید و دو بار مواد رو چرخ کنید.

کوفته نخود چی

آخرین آموزش ها
برترین ها