webpaz logo
جستجو

خمیر کلوچه شکلاتی چیپسی

مواد لازم :
آرد : 1 پیمانه کره : 1/2 پیمانه شکر قهوه ای : 1/2 قهوه ای شکر سفید : 3 قاشق غذا خوری شکلات چیپسی : 1/2 پیمانه نمک : 1/4 قاشق چایخوری وانیل : 1/2 قاشق چایخوری شیر : 1.5 قاشق غذا خوری

به نام خدا

سلام به هاراجی های گل و گلاب ...

خمیر کلوچه شکلات چیپسی نوعی از کلوچه های خوشمزه ای است که با بقیه کلوچه هایی که تا به حال درست کردید و یا جایی دیدید فرق می کند این خمیر کلوچه مغذی علی رغم این که خیلی نرم و لطیف هست بدون نیاز به وقت گذاشتن برای پخت آن تهیه می شود که به دلیل راحتی و مواد اولیه ساده همه کسانی که دوست دارند و حتی از آشپزی سر رشته ای ندارند با خیال راحت می توانند درست کنند و همه افراد در همه سنین از کودکان تا سال خوردگان می توانند میل کنند.

دسر کلوچه شکلات چیپسی از بهترین نوع دسر هایی است که هر کسی به راحتی می تواند در منزل درست بدون این که به فر احتیاجی داشته باشد و هیچ گونه مسمومیتی هم ندارد فقط اولش آرد را به تنهایی روی حرارت گرم می کنیم تا اگر باکتری به نام کولای که معمولا در بعضی از آرد ها وجود دارد با گرم کردن آرد از بین می رود.

در تهیه خمیر کلوچه شکلات چیپسی از تخم مرغ نیز استفاده نمی شود بنابر این درصد احتمال مسمومیت و یا آلودگی به صفر می رسد و با خیالت راحت می توانید درست کنید و نوش جان کنید.


ابتدا آرد را بعد از این که دو الی سه بار الک کردیم تا مطمئن شویم نا خالصی ندارد آن را در داخل تابه مناسبی می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم و به مدت 5 دقیقه تفت می دهیم تا گرم شده و خیلی کم سرخ شود.


بعد در ادامه در داخل ظرف دیگری کره را به مدت 30 دقیقه در دمای اتاق می گذاریم تا نرم و ذوب شود.


 سپس شکر قهوه ای را اضافه نموده و با هم زن برقی هم می زنیم تا مواد با هم مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند.


حال در ادامه شکر سفید و نمک و وانیل و هم چنین شیر را اضافه می کنیم و مجددا با هم زن برقی به مدت یک الی دو دقیقه خوب هم زده تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند.

خمیر کلوچه شکلات چیپسی

 

 بعد در ادامه آرد گرم کرده را یک جا اضافه می کنیم و مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا مواد با هم خوب مخلوط شده و کاملا ترکیب شوند و خمیر کلوچه خوشمزه درست شود.


 سپس در آخر شکلات چیپسی را به خمیر کلوچه اضافه می کنیم و خمیر کلوچه را با قاشق زیر و رو کرده و خوب هم می زنیم تا کاملا مواد با هم درگیر شوند.

خمیر کلوچه شکلات چیپسی

 

حال خمیر کلوچه شکلات چیپسی خوشمزه ما آماده شد می توانید با با دستان تمیر به خمیر در اندازه های کوچک شکل داده و در داخل ظرف سرو گذاشته و همراه نوشیدنی دلخواه در کنار خانواده محترم به عنوان یک میان وعده عالی و مقوی میل کنید.

نوش ... جان ...

خمیر کلوچه شکلات چیپسی

 

خمیر کلوچه شکلات چیپسی


می توانید به جای تفت دادن آرد روی حرارت مستقیم اجاق گاز فر را 10 دقیقه قبل روشن کرده و دمای آن را روی 70 درجه سانتی گراد تنظیم کرده وقتی که گرم شد به اندازه گفته شده آرد را در داخل سینی فر ریخته و به طور یک نواخت آرد را در همه جای سینی پخش کرده بعد سینی را در داخل فر گرم شده به مدت 8 الی 10 دقیقه بگذارید تا خوب آرد گرم و به دمای 70 درجه سانتی گراد برسد سپس از آن استفاده کنید.

اگر مایل بودید می توانید بعد از آماده درست کردن خمیر کلوچه شکلات چیپسی آن را در داخل ظرف درب داری ریخته و در یخچال به مدت یک هفته نگه داری کنید.

اگر دوست داشتید می توانید به جای کره به همان اندازه از مارگارین استفاده کنید.

 شکلات چیپسی که ما در این جا استفاده کردیم معمولا در فروشگاه های معتبر مواد غذایی و یا قنادی های بزرگ موجود است اگر چنان چه درسترسی به شکلات چیپسی برای شما دشوار بود می توانید شکلات تخته ای را خرد کرده و با مواد مخلوط کنید.

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰