webpaz logo
جستجو

پنکیک شکلاتی

مواد لازم :
آرد سفید : 1 پیمانه تخم مرغ : 1 عدد شیر : 1 پیمانه شکر : 1/4 پیمانه بکینگ پودر : 1/2 قاشق چایخوری پودر کاکائو : 1/3 پیمانه چیپس شکلات : 1/2 پیمانه وانیل : 1/8 قاشق چدیخوری سس شکلات : به مقدار دلخواه پودر شکر : به مقدار لازم روغن مایع : 4 قاشق غذا خوری

به نام خدا

 سلام به هاراجی های سحر خیر ... و با حوصله  ...

امروز قصد دارم پنکیک شکلاتی خوشمزه را آموزش بدم که بچه ها خیلی دوست دارم و برای خوردن صبحانه ای لذیذ و دلچسب ترغیب می شوند.

پنکیک شکلاتی را علاوه بر میان وعده در وعده غذایی صبحانه همراه با مربا و یا عسل و کرم میل کنید.


تخم مرغ را در داخل ظرف مناسبی شکسته و آن را با هم زن دستی خوب هم می زنیم به طوری که سفیده و زرده تخم مرغ با هم مخلوط شده و کاملا با هم ترکیب شوند و یک مایه روان و یک نواختی درست شود.


 حال وانیل را اضافه می کنیم و مجددا با هم زن دستی هم می زنیم تا وانیل خوب با تخم مرغ زده شده مخلوط گردد و کاملا با تخم مرغ ترکیب شود.

بعد این مایه یک دست را آماده کنار می گذاریم.


آرد را دو الی سه بار الک می کنیم تا نا خالصی نداشته باشد بعد در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و آماده کنار می گذاریم.


شیر را در داخل شیر جوش می ریزیم و روی حرارت با شعله متوسط می گذاریم تا یه جوش بزند سپس شکر را اضافه می کنیم و مرتب آرام آرام هم می زنیم تا شکر خوب و کاملا در شیر حل شود.

سپس از روی حرارت بر می داریم تا خنک شود.


 مواد مخلوطی تخم مرغ زده شده را به مواد مخلوطی شیر اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا مواد با هم کاملا ترکیب و مخلوط شوند.

 پنکیک شکلاتی

 

آرد الک شده را در داخل نسبتا ظرف بزرگی می ریزیم و بعد بکینگ پودر را اضافه می کنیم و مواد را با قاشق غذا خوری خوب زیر و رو کرده تا با هم مخلوط شوند.


حال در ادامه پودر کاکائو را اضافه می کنیم و مجددا مواد را با قاشق غذا خوری خوب زیر و رو کرده و هم می زنیم تا کاملا مواد با هم مخلوط شوند.

 

حال مواد مخلوطی( مرحله پنجم) شیر و را به مواد مخلوطی خشک یعنی مرحله هفتم اضافه می کنیم و مواد را خوب هم می زنیم تا خوب مواد خشک و مواد مایع با هم ترکیب و کاملا مخلوط شوند.


در ادامه یک قاشق غذا خوری از روغن مایع را اضافه می کنیم و مجددا مواد را خوب زیر و رو کرده و هم می زنیم تا با هم مخلوط شوند.

 

 حال در ادامه چیپس شکلات را به مواد مخلوطی اضافه می کنیم و خوب مواد را زیر و رو کرده و هم می زنیم تا چیپس شکلات کاملا با مواد مخلوط گردد.

 

 

تابه مناسب و نچسبی را بر داشته و کمی با روغن مایع چرب می کنیم و روی حرارت با شعله ملایم می گذاریم تا داغ شود.


با ملاقه مقداری از مایه پنکیک شکلاتی را بر می داریم و در داخل تابه می ریزیم و صبر می کنیم تا روی پنکیک پر از حباب شود در این صورت بر می گردانیم تا طرف دیگر پنکیک شکلاتی هم بپزد.

بعد پنکیک های شکلاتی پخته شده را روی پارچه تمیزی می چینیم و چند بار پشت و رو می کنیم تا پنکیک های شکلاتی عرق نکنند.

 

پنکیک شکلاتی

 بعد در آخر پنکیک های شکلاتی پخته شده را روی هم چیده و سپس برای تزیین روی آن ها مقداری سس شکلات می ریزیم و بعد میوه های شسته شده و تمیز دلخواه را می گذاریم روی میوه ها مقداری پودر شکر ریخته و همراه خانواده محترم میل کنید.

نوش ... جان ...

پنکیک شکلاتی


اگر دوست داشتید برای درست کردن پنکیک شکلاتی به جای شیر با توجه به ذائقه شخصی خود می توانید از ماست و یا خامه استفاده کنید.

 برای اینکه پنکیک ها خوب پخته شوند و به تابه نچسبند و هم چنین به راحتی بتوانیم آن را بر عکس کنیم تا طرف دیگر هم بپزد در انتخاب تابه دقت کنید که نچسب و بدون خش باشد تا نتیجه کار خوب و تمیز باشد.

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰