webpaz logo
جستجو

مافین دارچینی با مغز نوتلا

مواد لازم :
آرد سفید : 225 گرم شکر : 115 گرم روغن مایع : 55 گرم شیر : 187 میلی لیتر تخم مرغ : یک عدد بزرگ دارچین : نصف قاشق چای خوری وانیل : یک قاشق چای خوری بکینگ پودر : 2 قاشق چای خوری نمک : به مقدار لازم نوتلا : به مقدار لازم خامه زده شده : به مقدار لازم


ابتدا برای درست کردن این مافین دارچینی پاییزی باید مایع مافین مون رو درست کنیم. ابتدا آرد مون رو به همراه دارچین و بکینگ پودر مون و کمی نمک با هم ترکیب می کنیم و خوب چند بار الک می کنیم تا کاملا یک دست بشه و هیچ گلوله ای داخلش باقی نمونه. الک کردن آرد باعث میشه که بافت آرد لطیف تر بشه و به خوبی با مواد ترکیب بشه و به خورد اون ها بره. مواد خشک الک شده مون رو می ذاریم کناری تا بمونه.

تخم مرغ مون رو توی یه ظرف مناسب می شکنیم و شکر و وانیل مون رو بهش اضافه می کنیم و خوب با هم زن اون ها رو هم می زنیم تا بافت کش دار و کرم رنگی به خودش بگیره. برای این که به بافت مورد نظر مون برسیم ابتدا با استفاده از هم زن برقی به مدت پنج دقیقه با سرعت بالا مواد رو هم می زنیم. وقتی که به بافت مورد نظر مون رسیدیم حالا شیر مون رو به ترکیب اضاف می کنیم و باز هم ترکیب رو هم می زنیم تا یک دست بشه.

روغن مایع مون رو هم به ترکیب اضافه می کنیم و خوب با هم ترکیبش می کنیم تا یک دست بشه. حالا مواد خشک الک شده مون رو به ترکیب اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم تا مواد خشک مون به خورد ترکیب مون بره. با استفاده از لیسک خوب مواد مون رو زیر و رو می کنیم تا مواد به خوبی با هم ترکیب بشن و گلوله ای از مواد داخل ترکیب باقی نمونه.

بهتره توی این مرحله اضافه کردن مواد خشک از هم زن استفاده نشه. بلکه با آرامش و آرومی و با لیسک ادامه کار رو انجام بدیم. لیسک باعث میشه که مواد سبک بمونه و فشرده و سفت نشه.

مافین دارچینی با مغز نوتلا


فر مون رو روشن می کنیم و روی دمای صد و هشتاد درجه سانتی گراد قرارش می دیم و می ذاریم تا به مدت بیست دقیقه بمونه و حسابی داغ بشه. داخل قالب های مافین کپسول قرار می دیم. یک سوم کپسول رو از مواد مون می ریزیم و اندازه یک قاشق چای خوری از نوتلا مون بر می داریم و وسط مواد قرار می دیم. از مواد مافین مون می ریزیم روی نوتلا تا به دو سوم قالب برسیم. قالب رو پر نمی کنیم. می ذاریم تا یک سوم قالب خالی بمونه تا جا برای پف کردن مافین باقی بمونه. این کار رو برای تهاراجقالب ها مون انجام می دیم. بعد از این که فر مون خوب داغ شد حالا قالب ها رو به همراه سینی داخل فر قرار می دیم و اجازه می دیم تا به مدت بیست دقیقه داخل فر باقی بمونه تا مافیت ها مون خوب بپزه و پف کنه.

مافین دارچینی با مغز نوتلا


بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت مافین ها مون سینی رو از فر در میاریم و می ذاریم تا مافین ها مون به خوبی خنک بشن. وقتی که خوب خنک شدن اون ها رو از قالب در میاریم. خامه زده شده مون رو توی قیف یک بار مصرف می ریزیم و بدون ماسوره فقط سر قیف رو برش می زنیم. روی مافین ها رو باهاش به سادگی تزیین می کنیم. در آخر کمی پودر دارچین روی مافین ها مون الک می کنیم. توی ظرف مناسب می ذاریم و سرو می کنیم.

برای مغز نوتلا از شکلات فندقی هم می تونید استفاده کنید. هم می تونید از نوع کارخونه ایش استفاده کنید و هم از خونگیش می تونید استفاده کنید.

می تونید مافین ها رو ساده داخل قالب ها بریزید و بعد از این که پخت و خنک شد با استفاده از یه چاقو وسط مافین ها رو سوراخ کنید و با استفاده از قیف نوتلا یا شکات فندقی رو توش تزریق کنید. هر دو روش جواب می ده و هیچ فرقی نداره.

برای درست کردن شکلات فندقی می تونید کمی پودر فندق به همراه خامه آب شده رو به شکلات تخته ای آب شده اضافه کنید و هم بزنید و به مواد تزریق یا اضافه کنید.

این مافین بسیار خوشمزه یک انتخاب خوب برای فصل سرما خصوصا پاییز هست که حس دلنشینی به آدم می ده.

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰