webpaz logo
جستجو

کیک نارگیلی

مواد لازم :
پودر نارگیل : یک پیمانه آرد سفید : یک و نیم پیمانه تخم مرغ : دو عدد شیر : نصف پیمانه پودرقند : یک پیمانه کره : 80 گرم بکینگ پودر : دو قاشق مربا خوری وانیل : به مقدار لازم


کیک نارگیلی یه کیک ساده اما بسیار خوشمزه هست که خیلی ها طرف دار شیرینی ها به خصوص کیک های نارگیلی هستن. پس میشه با خیال راحت برای یه عصرونه دور همی این کیک رو پخت و ازش لذت برد.

ابتدا برای تهیه کیک نارگیلی ما آرد مون رو خوب سه بار الک می کنیم و تا بافتش یک دست بشه و هیچ گلوله ای داخلش باقی نمونه. حالا بکینگ پودر رو بهش اضافه می کنیم و دوباره یک بار دیگه اون ها رو الک می کنیم تا خوب با هم ترکیب بشن و یک دست بشن. حالا مخوط آرد و بکینگ پودر مون رو می ذاریم کناری تا بمونه.

تخم مرغ ها مون رو توی یه ظرف مناسب می شکنیم و خوب با هم زن اون ها رو هم می زنیم تا تخم مرغ ها مون از لختی در بیان. وقتی که از لختی در اومد حالا کمی وانیل به تخم مرغ ها مون اضافه می کنیم و دو باره با دور تند هم می زنیم تا تخم مرغ ها مون حجم شون دو برابر بشه. وقتی که حجم تخم مرغ ها دو برابر شد حالا پودر قند مون رو بهش اضافه می کنیم و به مدت پنج دقیقه با دور تند مواد مون رو هم می زنیم تا به بافت سبک و کرم رنگی برسیم. وقتی که بافت مون کش دار و کرم رنگ شد و به بافت مورد نظر مون رسیدیم حالا پودر نارگیل مون رو به ترکیب اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم. بعد بهش کره نرم شده مون رو اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد کیک مون یک دست بشه و کره به خورد مواد مون بره.

شیر مون رو توی ظرف مناسب می ریزیم و روی حرارت کمی گرما می دیم تا فقط کمی گرم بشه. حالا شیر ولرم رو به ترکیب مون اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم. در آخر در چند مرحله مواد خشک مون رو به ترکیب اضافه می کنیم و خوب با لیسک هم می زنیم تا مواد یک دست بشن و هیچ گلوله ای در بافتش باقی نمونه.

کیک نارگیلی

کیک نارگیلی


فر مون رو روشن می کنیم و دمای فر رو روی صد و پنجاه درجه سانتی گراد تنظیم می کنیم و می ذاریم تا به مدت نیم ساعت بمونه و خوب گرم بشه. بعد از گذشت نیم ساعت فر مون خوب گرم شد حالا قالب بیست سانتی مناسب برای کیک مون رو میاریم و توش رو خوب چرب می کنیم. می تونید فقط به چرب کردن اکتفا کنید یا می تونید کمی هم آرد بپاشید یا می تونید از کاغذ روغنی برای ته قالب استفاده کنید. حالا مواد کیک مون رو توی قالب مناسب مون می ریزیم و خوب روی اون رو صاف می کنیم. حالا قالب رو داخل فر قرار می دیم و اجازه می دیم تا کیک مون به مدت چهل دقیقه توی فر بمونه و خوب بپزه و طلایی بشه.

به طور سلیقه ای می تونید کمی این کیک رو تغییر بدید. مثلا می تونید کمی زعفران به بافت کیک اضافه کنید تا کیک کمی طلایی بشه. ولی اصلا گلاب نریزید. چون وجود گلاب و زعفران و شیر در کنار هم داخل کیک به کیک تون مزه بستنی سنتی میده و مزه نارگیل به کل توی کیک گم می شه.

از مقدار بسیار کم از زعفران هم استفاده کنید. می تونید وقتی کیک رو داخل فر قرار می دین کمی کنجد روی کیک بریزید تا موقع پخت زیبایی خاصی به کیک تون می ده. برای ته کیک می تونید چند تکه گردو سالم ته قالب بچینید و مایع رو روش بریزید. این طور زیبایی کیک بیشتر هم میشه.

 

کیک نارگیلی

 


بعد از سپری شدن مدت زمان لازم برای پخت کیک نارگیلی مون اون رو از فر در میاریم و می ذاریم تا کمی خنک بشه. وقتی که خوب خنک شد اون رو از قالب در میاریم و می ذاریم داخل ظرف مناسب. اون رو برش می زنیم و توی بشقاب می چینیم و روی کیک رو با کمی مربای توت فرنگی تزیین می کنیم و همراه چای یا قهوه سرو می کنیم. می تونید در کنار این کیک از یه اسموتی نارگیلی هم استفاده کنید و با اسموتی اون رو سرو کنید.

کیک نارگیلی

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰