webpaz logo
جستجو

شیرینی نارگیلی شیری شیرینی نارگیلی کوفته نارگیلی مغزدار

شیرینی نارگیلی شیری نوعی شیرینی هندی است که به آن « لادوی نارگیلی» هم گفته می‌شود. این شیرینی در عرض ۱۵ دقیقه و خیلی خیلی آسان آماده می‌شود. شیرینی نارگیلی شیری از دو ماده اصلی تهیه می‌شود که عبارتند از پودر نارگیل و شیر تغلیظ شده شیرین شده یا همان شیر عسلی. در ضمن مقداری مغز بادام، پسته یا بادام هندی بوداده و خرد شده هم در آن به کار می‌رود که بافت و طعم بهتری به آن می‌دهد. شیرینی نارگیلی شیری بسیار مقوی است و برای سفره افطار انتخاب مناسبی است.

مواد لازم :
شیر عسلی 1/2 پیمانه + 2 قاشق غذاخوریپودر هل 1/2 قاشق چایخوریپودر نارگیل 2 پیمانهمغز بادام یا پسته بو داده مقدار دلخواهپودر نارگیل 2 قاشق غذاخوری برای تزیین

مدت زمان پخت : ۱۵ دقیقه

زمان کل : ۱۵ دقیقه

برای : ۱۸ نفر

ارزش غذایی: 325 Calories

عکس

 

در پخت شیرینی نارگیلی شیری می‌توان به شکل‌های مختلفی تنوع ایجاد کرد و خلاقیت به خرج داد. مثلاً می‌توان به مواد کمی کاکائو یا زعفران اضافه کرد و به این ترتیب شیرینی را در رنگ‌های مختلف تهیه کرد. یا می‌توان بعد از آماده شدن کوفته‌های نارگیلی آنها را در شکلات ذوب شده فرو برد. همچنین برای تغییر میزان شیرین بودن آنها می‌توان مقدار پودر نارگیل را بیشتر یا مقدار شیر عسلی را کمتر کرد.

 

 

طرز تهیه شیرینی نارگیلی شیری

 

برای تهیه این شیرینی از نارگیلی استفاده بکنید که کاملاً پودر شده است. پس اگر دانه‌های نارگیل درشت هستند بهتر است آنها را در آسیاب خرد کنید تا ریزتر شوند.

 

تصویر

 

نصف پیمانه و ۲ قاشق (حدود ۲۰۰ گرم) شیر عسلی را داخل تابه عمیقی بریزید. سپس پودر نارگیل را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. اگر مایل هستید شیرینی شما خیلی شیرین باشد به جای ۲ پیمانه پودر نارگیل از ۱ و نیم پیمانه استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی کره ای

 

تصویر

 

تابه را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و مرتب هم بزنید تا مخلوط گرم شود. اگر از ۲ پیمانه نارگیل استفاده کنید، حالت ترکیب تغییر زیادی نمیکند اما اگر از ۱ و نیم پیمانه استفاده کنید، مخلوط قدری چسبناک می‌شود.

 

عکس

 

وقتی مخلوط گرم و منسجم شد آن را از روی گاز بردارید و پودر هل و مغزهای خرد شده بوداده را اضافه کنید.

 

عکس

 

۲ قاشق پودر نارگیل را داخل بشقابی بریزید و کنار بگذارید. همچنان که مخلوط شیرعسلی و نارگیل گرم است، آن را تکه تکه بردارید بین دستهایتان گلوله کنید.

 

عکس

 

گلوله‌های نارگیلی را فوراً در بشقاب پودر نارگیل بغلتانید. 

 

عکس

 

شیرینی نارگیلی شیری آماده است. آن را با مغز پسته یا گردو تزیین کنید و در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید.

 

تصویر

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰