webpaz logo
جستجو

کوفته قلقلی گشنیزدار با سس آلوی زنجبیلی

مواد لازم :
پیاز : 2 عدد سیر : 2 حبه گوشت گاو : 500 گرم آرد سوخاری : 1 پیمانه تخم مرغ : 1 عدد گشنیز : 2 قاشق چایخوری روغن نباتی : به مقدار لازم رشته فرنگی : 200 گرم قارچ : 6 عدد زنجبیل : یک عدد روغن زیتون : 1 قاشق غذا خوری آب : 1,1/2پیمانه استاک مرغ : 1 عدد سس آلو : 1/4پیمانه پیازچه : 2 عدد آرد ذرت : 1 قاشق غذا خوری

یک عدد پیاز و یک حبه سیر و گشنیز را خرد کنید. گوشت گاو را چرخ کنید. روغن را درون ظرفی روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. پیاز و سیر را در ماهیتابه سرخ کنید. گوشت چرخ کرده، آردسوخاری، تخم مرغ و گشنیز را باهم به خوبی مخلوط کنید و سیر و پیاز را به آن اضافه کنید.

یک قاشق غذا خوری از این مخلوط را به آرد آغشته کنید و آن را ورز دهید و به شکل کوفته های قلقلی درآورید.و در یک دیس قراردهید. روی آن را بپوشانید و به مدت یک ساعت در یخچال نگهداری کنید.

روغن نباتی را در ماهی تابه داغ کنید و کوفته ها را داخل آن سرخ کنید تا خوب سرخ شوند اما روغن اضافی آنها را بگیرید. رشته فرنگی را در آب جوش نرم کنید و آبکشی نمایید. طی این مدت میتوانید سس مخصوص این غذا را تهیه نمایید یک عدد زنجبیل حدودا 5 سانتی متری را به صورت نوارهای باریکی برش دهید.

یک پیاز قرمز متوسط و یک حبه سیر را خرد کنید. قارچ ها را درون ظرفی از آب جوش به مدت 20 دقیقه نگه دارید ساقه قارچ ها را جدا کنید. و کلاهک قارچ ها را به صورت نازک ورقه ورقه کنید.

روغن زیتون را در ماهیتابه گرم کنید پیاز و سیر و زنجبیل را درون ماهی تابه بریزید و سرخ کنید. سپس آنها را به هم زنید. 1 پیمانه آب و یک قالب پودر عصاره ی آب مرغ و سس آلو را با یکدیگر مخلوط نمائید و به محتویات ماهی تابه اضافه نمائید.صبر کنید تا به جوش آید.

بدون گذاشتن درپوش ظرف مخلوط را با حرارت ملایم به مدت 15 دقیقه بجوشانید. در آخر قارچ و پیازچه را به مخلوط اضافه نمائید. سپس به مدت یک دقیقه آن را با حرارت ملایم بجوشانید. در پایان مخلوط آرد ذرت ونصف پیمانه آب را به ماهیتابه اضافه کنید. تا زمانی که سس غلیظ شود آن را بجوشانید.

کوفته قلقلی های سرخ شده را میتوانید به سس اضافه کنید و رشته ها را با آن سرو کنید.کوفته قلقلی و سس را میتوانید یک روز جلوتر هم تهیه نمائید. روی غذا را بپوشانید و آن را در یخچال نگهداری کنید. کوفته قلقلی پخته را میتوانید فریز کنید. برای پختن رشته فرنگی میتوانید از مایکروویو هم استفاده کنید.

کوفته قلقلی گشنیزدار با سس آلوی زنجبیلی

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف غذای یک طبقه Lunch Box ۹۹/۰۰۰