webpaz logo
جستجو

نان خامه ای

مواد لازم :
شیر : 3 فنجان نشاسته ذرت : 1/4 فنجان زرده تخم مرغ : 4 عدد عصاره وانیل : 1 ق چ کره : 4 ق غ کره : 4 ق غ و نصف فنجان آب : 1 فنجان نمک : 1/2 ق چ تخم مرغ : 4 عدد شکر : 3/4 فنجان و 2 ق غ خامه فرم گرفته : 3/4 فنجان آرد : 1 فنجان و 1 ق غ

سلام دوستان و همراهان همیشگی هاراج. حالتون چطوره؟ نان خامه ای دوست دارید؟ یه نان خامه ای متفاوت چطوره؟

معمولا نان خامه ای ها رو با سوراخ کردن پوسته ی نان و با کمک قیف خامه می زنند اما در این دستور شما باید پوسته ی نان رو برش بزنید و بعد خامه رو بین دو پوسته بریزید. خیلی هم خوشگل و شیک و مجلسی می شه. بیاین آموزش رو با هم دنبال کنیم. مطمئنم که ازش خوش تون میاد. 


ابتدا خامه رو آماده می کنیم.  در یک کاسه ی بزرگ یک چهارم فنجان شیر, نشاسته ذرت, یک قاشق غذا خوری آرد و چهار زرده ی تخم مرغ رو با هم به خوبی مخلوط کنید. کاسه رو کنار بذارید. دو و سه چهارم فنجان شیر و یک چهارم قاشق چای خوری نمک رو در قابلمه ای بریزید. سه چهارم فنجان شکر رو بهش اضافه کنید و هم بزنید. وانیل رو بهش اضافه کرده و قابلمه رو روی حرارت متوسط بذارید تا به جوش بیاد. حالا از روی حرارت برش دارید.

 نان خامه ای


به تدریج نصف مخلوط شیر گرم رو به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید. حالا مخلوط تخم مرغ رو داخل قابلمه ی شیر بریزید و مرتب هم بزنید. حرارت باید متوسط باشه. وقتی به جوش آمد به مدت سی ثانیه بجوشانید و سپس از روی حرارت بردارید. مایع رو با یک الک ریز در کاسه ای صاف کنید و چهار قاشق غذا خوری کره ی نرم رو بهش اضافه کنید. مواد رو هم بزنید تا کره ذوب بشه. یک کیسه پلاستیکی یا سلفون رو روی سطح خامه بذارید و فشار بدید. کرم رو چند ساعت در یخچال قرار بدید. حالا کرم رو هم بزنید. بعد از این مدت کرم پف می کنه.  

نان خامه ای


فر روتا دمای دویست و بیست درجه سانتی گراد یا چهار صد و بیست و پنج درجه فارنهایت گرم کنید. سینی فر رو با کاغذ روغنی بپوشانید. آب و یک چهارم قاشق چای خوری نمک و باقی مانده ی کره رو در قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار بدید تا مواد کاملا مخلوط شده و نمک حل شود. وقتی آب به جوش آمد از روی حرارت برش دارید و آرد باقی مانده رو به یک باره داخل قابلمه بریزید. مواد رو تند و تند هم بزنید تا آرد کاملا با آب مخلوط شود. حالا قابلمه رو روی حرارت متوسط قرار بدید و مرتب هم بزنید. به مدت سه دقیقه حرارتش بدید تا خمیر صاف و لطیف شود. خمیر باید حین هم زدن از دیواره ها جدا شود. 

 

نان خامه ای


خمیر رو داخل میکسر بریزید و بذارید پنج دقیقه خنک بشه. یک عدد تخم مرغ رو داخل میکسر بشکنید و مخلوطش کنید. تخم مرغ دوم و سوم رو هم یکی یکی اضافه کرده و هر بار مخلوطشون کنید. حالا خمیر کمی کرک می شه. باید خمیر رو بررسی کنید. با یک قاشق خمیر رو بلند کنید, اگر خمیر بلند شد و شکل گرفت دیگه به تخم مرغ چهارم نیازی نیست. اما اگر شکل نگرفت تخم مرغ چهارم رو هم اضافه کرده و هم بزنید تا کرک شود. خمیر کرک شده مانند تصویر زیر با قاشق شکل می گیره. خمیر رو داخل قیف بریزید و یک ماسوره ی 1/25 سانتی گرد ساده بهش ببندید. دوازده تکه خمیر رو روی سینی فر با فاصله بریزید. نوک قله های خمیر رو با انگشت خیس صاف کنید.

نان خامه ای


سینی فر رو به مدت پانزده دقیقه در فر قرار بدید. سپس حرارت رو به سیصد و پنجاه درجه فارنهایت یا صد و هفتاد و پنج درجه سانتی گراد کاهش داده و باز به مدت پانزده دقیقه دیگر بپزید. خمیر باید بعد از این مدت پف کرده باشد. فر رو خاموش کرده و در فر رو باز بذارید. سینی فر رو تا بیست دقیقه از فر خارج نکنید. نان ها رو به کمک کاغذ روغنی از روی سینی بلند کرده و روی توری فلزی بذارید تا خنک شوند. نان ها رو سوراخ کنید تا بخار داغ از داخل نان ها خارج شود. حالا باید هر نان رو از وسط با چاقوی دندانه دار برش بزنید.

نان خامه ای


خامه ی فرم گرفته ی شیرین رو با کرمی که در یخچال قرار دادید مخلوط کنید تا یک دست شوند. مخلوط خامه ای رو در قیف بریزید و به کمک ماسوره داخل نیمی از هر نان رو با خامه کاملا پر کنید. لبه های نان رو با خامه بپوشانید. حالا نیمه ی نان رو روی تکه ی خامه زده قرار بدید و کمی فشار بیارید. فشار باید خیلی مختصر باشه. روی نان ها رو کمی پودر قند بپاشید. این قسمت دلخواهه و می تونید انجامش ندید. نوش جان.

 

نان خامه ای

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰