webpaz logo
جستجو

بستنی شکلاتی خامه ای

 

مواد لازم :
خامه فرم گرفته 300 گرم شیر عسلی 1/2 قوطی شکلات تلخ 100 گرم کیت کت خرد شده ( بیسکوئیت شکلاتی ) 2 بسته

مدت زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

مدت زمان پخت : ۵ دقیقه

زمان کل : ۳۰ دقیقه

عکس

 

 

بستنی شکلاتی

  

عکس

 

طرز تهیه : ابتدا خامه را با همزن کمی بزنید تا فرم بگیرد ، شیر عسلی را به خامه اضافه کنید و با قاشق مخلوط نمائید ( شیر عسلی ولرم باشد ).

 

تصویر

 

شکلات تلخ را درون کاسه ای تکه تکه کنید و روی حرارت بخار اب قرار دهید تا با حرارت بخار شکلات نرم و شل شود ، شکلات نرم شده را استراحت دهید تا کمی خنک شود ( تا اندازه ای باید خنک شود که شکلات نرم بماند و بسته نشود ).

 

عکس

 

شکلات تلخ را پس از خنک شدن به مخلوط خامه ای اضافه و مخلوط نمائید تا یکدست شود ( شکلات باید دمای مشابهی با مخلوط خامه ای داشته باشد تا در زمان مخلوط شدن بافتش تکه تکه نشود ).

 

عکس

 

درون کاسه ای بیسکوئیت کیت کت را با چنگال خرد کنید سپس به مواد بستنی اضافه و مخلوط کنید ( میتوانید بجای بیسکوئیت از مغزهای اجیلی یا بیسکوئیت های مشابه استفاده کنید ).

 

عکس

 

مخلوط بستنی اماده شده را به مدت 5 10 ساعت درون ظرف در بسته داخل فریزر قرار دهید تا بستنی خودش را بگیرد ، پس از این مدت بستنی شکلاتی کشدار و خوشمزه اماده سرو میباشد ( در این مدت نیازی به هم زدن بستنی نیست ).

 

نکته ها : میتوانید بجای کیت کت از مغز گردو استفاده کنید ،بجای استفاده از شیر عسلی اماده میتوانید 1/2 لیوان شیر را با 3 قاشق غذاخوری عسل مخلوط و استفاده نمائید.

 

سعی کنید مخلوط خامه ای و شکلات اب شده ای که مخلوط میکنید دمای یکسانی داشته باشند ( نباید مخلوط خامه ای خیلی سرد و شکلات اب شده خیلی گرم باشد ، باید تا حدودی هم دما باشند ).

طرز تهیه بستنی طالبی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
تراش و پوست کن میوه و سبزیجات ۱۹/۰۰۰