webpaz logo
جستجو

فینگرفود خیار و پنیر

مواد لازم :
نان تست : 6عدد خیار : دوعدد متوسط پنیر خامه ای : 100گرم جعفری : یک مشت تازه سیاه دانه : یک قاشق غذاخوری نان تست : 4عدد

سلام دوستای گلم  حالتون چطوره؟  امروز براتون طرز تهیه غذای ساده و خوشمزه رو گذاشتم اسم غذایی که می خوام واستون بزارم فینگر فود خیار و پنیر است  بله درسته فینگر فود خیار و پنیر به نظر من نباید همیشه با مواد غذایی پر هزینه و غیر قابل دسترس فینگرد فودا درست شود .شما می تونید خیلی راحت با کمترین و دردسترس ترین وسایل خانه تان یک فینگر فود جذاب و خوشمزه درست کنید. درست کردن فینگر فود هم به زمان کمی نیاز داره و هم به مواد کمی . فقط باید برایه درست کردن فینگر فود از خودتون ایده و خلاقیت داشته باشید البته مقدار کمی حوصله هم نیاز است .

از نظر من با درست کردن این فینگرفود ها ایده خیلی جالب می تونید برایه پذیرایی مهمانان تان  داشته باشید .این فینگرفود ها بسیار سالم و مفید است حتی شکل ظاهری متفاوت و خاصی دارد . می تونید فینگر فود ها را برای تزیین تو ظرف های مخصوص بریزید و هنگامی که مهموناتون اومدن  ازشون با این فینگرفودها پذیرایی کنید به نظرم استفاده این فرد فینگرفودها به عنوان یک عصرونه میتواند یک  انتخاب درستی باشد 

برایه درست کردن فینگر فود با من در ادامه  مطالب  همراه باشید.


اول از همه باید بگم برایه درست کردن این فینگر فودا باید یه قالب گرد داشته باشید و یه  ابزار پوست کن بعد از تهیه این وسایل باید خیارتونو خوب بشورید و صبر کنید تا ابش کاملا خشک بشه ،بعد از خشک شدن کامل خیار با استفاده از دستگاه پوست کن ،پوست خیارارو لایه لایه به صورت نواری برش بدید. من پوست خیارو نگرفتم چون به نظرم اگه خیار با پوست باشه هم رنگ قشنگ تری به فینگر فودا میده هم طعم خیارخوشمزه تر می شود.

فینگرفود خیار و پنیر


بعد از اینکه خیارامونو به صورت نواری برش دادیم می ریم سراغ نان تست . به این صورت که نون تست رو به هر تعداد ک دوست دارید می چینید بعد روش پنیر خامه ای می زنید .دوستایه گلم بجایه پنیر خامه ایی شما می تونید از هر پنیری که دوست دارید استفاده کنید .انتخاب پنیر کاملا سلیقه ای است.

فینگرفود خیار و پنیر


بعد از اینکه پنیر خامه ای رویه نان تست زدیم حدود دو الی سه دقیقه صبر کنید سپس میریم سراغ خیارایی که به صورت نواری برش کرده بودیم به این صورت که خیارارو رویه نان تست می ذاریم. بچه ها دقت کنید در هنگام برش خیارا حواستان باشد تا نوار هایه خیارتون از وسط خیار نصف نشده باشد .

فینگرفود خیار و پنیر


حالا نوبت این که از قالب دایره ای مون استفاده کنیم .بچه ها قالب دایره رو مستقیم رویه نان تست بزارید یکم فشار بدید تا قسمت هایه گوشه نان تست بریده بشه در نهایت ما یک فینگر فود دایره ای شکل داشته باشیم تو این قسمت هر چی زورتون بیشتر باشه قالب بهتری در میاد (خیارا رو همراه قالب با فشار زیاد برش میدید) مثل تصویر زیر 

حالا جعفری هارو خرد کنید میتونید رویه بعضی از فینگر فودا سیاه دانه و رویه بعضی ها خرد شده جعفری رو بریزید. تزیین فینگرد فود به خلاقیت و سلیقه شما بستگی دارد. 

 فینگر فودایه خوشگل ما حاضر شده است .نوووش جان 

فینگرفود خیار و پنیر


بچه ها فینگر فود خیار و پنیر بهتره چند ساعت تو یخچال بمونه تا پنیر و خیار مزه هاشون تلفیق بشه و لذیذتر و خوشمزه تر بشود.


خیار حاوی پتاسیم است  ، که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. بررسی بهترین مطالعات انجام شده در مورد مصرف پتاسیم نشان داد که مصرف بالاتر "با میزان سکته کمتر همراه است و همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد.خیار می تواند از سرطان جلوگیری کند و بیماری هایه قلبی عروقی را کاهش دهد. خیار سردرد را کاهش می دهد .خوردن خیار از بروز سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند .فیبر و سبزیجات سرشار از آب مانند خیار می توانند تولید بزاق دهان شما را تقویت کنند، که به نوبه خود به شستشوی باکتری های ایجاد بو در دهان کمک می کند. خیار منبع خوبی برای ویتامین K است. خیار از یبوست جلوگیری میکند و باعث می شود دستگاه گوارش بهتر کار کند.

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه پلمپ حرارتی کیسه ۶۹/۰۰۰