webpaz logo
جستجو

آب دوغ خیار

مواد لازم :
خیار : ۶ عدد سیب : ۲ عدد سبزی : ۳۰۰ گرم گردو : ۳ عدد ماست : ۴۰۰ گرم آب : ۴ لیوان گل محمدی : به مقدار لازم کشمش : به مقدار لازم نمک : به مقدار لازم خامه : ۱ قاشق غذاخوری(دلخواه)

سلام دوستان عزیزم

 آب دوغ خیار یک غذای سالم و تابستونه است و برای این روزایی که خیلی گرمه مناسبه مخصوصا وقتی بیرونیم و گرما زده شدیم هم سریع آماده میشه هم غذایی که خنک سرو میشه باعث خنک شدنمون میشه 


خیار ها و سیب ها را میشوریم و درون سبد میگذاریم تا خشک شوند؛ حال نوبت سبزی هاست از سبزی خوردن ( نعناع، ریحان، ترخون، تره، شاهی (میتوانیم جعفری هم بریزیم)) استفاده میکنم،سبزی ها را درون قابلمه خیس میکنیم تا گِل هایش از سبزی جدا شوند سپس سبزی هارا میشوریم و درون سبد میگذاریم صبر میکنیم تا خشک شوند.

آب دوغ وخیار


خیار ها و سیب ها را پوست میگیریم و نگینی خورد میکنیم و درون قابلمه میریزیم.


سبزی ها را درون سینی میگذاریم و خرد میکنیم.


سبزی هایی را که خرد کردیم به درون قابلمه میریزیم.گردو ها را میشکنیم و با چاقو خرد میکنیم و همراه با سبزی ها به درون قابلمه میریزیم. گل محمدی و نمک را نیز اضافه میکنیم.

 آب دوغ وخیار


ماست و آب (آب خنک بهتر است) به مواد درون قابلمه اضافه میکنیم و با قاشق هم میزنیم تا ماست و آب با هم قاطی شوند و حالتی بین غلیظ و رقیق باشد وقتی کاملا ماست و آب با هم مخلوط شدند خامه سفید را اضافه میکنیم (بعضی از افراد خامه دوست ندارند از خامه استفاده نکنند) و در آخر کشمش را به آن اضافه میکنیم میتوانیم چند قطعه یخ را هم اضافه کنیم تا غذایمان خنک تر شود.

 

غذای ما آماده است به همراه نان آن را سرو میکنیم

آخرین آموزش ها
برترین ها
همبرگر زن دستی Progressive ۳۹/۰۰۰