webpaz logo
جستجو

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا

مواد لازم :
روغن : به مقدار کافی پیاز : 1 عدد سیر : 2 حبه گوشت چرخ کرده : 250 گرم پودر زیره : 2 قاشق چایخوری نمک و فلفل : به مقدار لازم گوجه فرنگی : 4 عدد متوسط کنسرو لوبیا : 1 قوطی کره : 185 گرم پنیر خامه ای : 185 گرم آرد ذرت : 2 فنجان آرد گندم : 1 فنجان قارچ : 5 عدد متوسط

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا یک عصرانه لذیذ بوده که ضمن داشتن ظاهری همچون کیک و شیرینی نوعی غذای کامل است و باب میل کودکان می باشد. از پروتئین گیاهی گرفته تا پروتئین حیوانی در این غذا یافت می شود؛ و چون در فنجان های کیک گونه قرار می گیرد خوردن آن سهل بوده و نیازی به لقمه گرفتن ندارد و همین برای کودکان جذاب خواهد بود.

در نام این غذا از واژه تند استفاده شده است در واقع اصل این غذا باید تند باشد و اگر برای خودتان و افراد بزرگسال این غذا را تهیه می کنید حتما از فلفل (سیاه و قرمز) زیادی استفاده کنید و اگر برای کودکان این غذا را تدارک می بینید، باید به طور کلی فلفل را حذف نمایید. 


ابتدا باید کیک ذرتی را درست کنید. مواد لازم برای تهیه کیک ذرتی در مواد اولیه این دستور غذایی آماده است که عبارتند از کره، پنیر خامه ایی، آرد ذرت و آرد گندم و مقداری نمک. ابتدا آرد ها را با هم مخلوط کرده و سپس دوبار الک کنید تا هواگیری شوند.

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا

کره و پنیر خامه ایی را درون مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا باهم ترکیب شوند.

سپس مقداری نمک به آن افزوده و آردها را هم اضافه نمایید تا خمیری نرم بدست بیاید.

 روی یک سطح تمیز مثل میز آشپزخانه کمی آرد بپاشید و خمیر نرم بدست آمده را مقداری ورز بدهید و با وردنه صاف کنید سپس با لیوان روی سطح خمیر دایره هایی ایجاد کنید. خمیر های صاف و گرد را درون قالب های کیک فنجانی که از قبل چرب کرده اید قرار داده و با دست صاف کنید تا خمیر ها تمام سطح درون قالب را بپوشانند.

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا

قالب ها را روی سینی توری فر قرار داده و در دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 20 دقیقه بپزید تا کیک ها پخته و طلایی شوند. کیک ها را از قالب جدا کنید، خود کیک ها ظاهری کاسه مانند و درون تهی دارند. حالا باید به سراغ تهیه محتویات درون آن ها برویم.


4 عدد گوجه فرنگی متوسط را رنده کنید و تابه ایی را روی حرارت بگذارید و مقداری روغن داخل تابه ریخته و در نهایت گوجه فرنگی رنده شده را به آن اضافه کنید و بگذارید گوجه فرنگی رنده شده شروع به جوشیدن کند. سپس مقداری نمک و فلفل و 2 قاشق چایخوری پودر زیره را به آن اضافه کنید و بگذارید مواد به جوشیدن ادامه دهد و قوام بیاید. سپس از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید. 

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا


2 حبه سیر و یک عدد پیاز را رنده نمایید و آن ها را در تابه ایی حاوی روغن که روی حرارت ملایم گذاشته اید بریزید و مدام هم بزنید تا پیازها نرم شود ولی سرخ نشود سپس 250 گرم گوشت چرخ کرده را به پیاز و سیر نرم شده اضافه کنید و اندکی تفت بدهید.

گوشت چرخ کرده باید پخته شود به همین منظور لازم است نصف فنجان آب گرم به تابه اضافه کنید و درب آن را ببندید و حرارت را ملایم کنید تا آب بخار شده و گوشت پخته شود. بعد از 15-20 دقیقه درب تابه را باز کنید و این بار 5 عدد قارچی را که شسته و خرد کرده اید را اضافه نمایید چون قارچ خودش آب می اندازد حدود 10 دقیقه دیگر گوشت به همراه قارچ پخته می شود پس درب تابه را در مدت زمانی که قارچ پخته می شود ببندید.

حواستان باشد که روغن و آب درون تابه خشک نشود و مواد نسوزد. حالا نوبت به ریختن سس گوجه ایی می شود که خودتان در مرحله دوم درست کردید و بعد از آن یک قوطی کنسرو لوبیا را هم به مواد درون تابه اضافه کنید.

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا

همه مواد را باهم مخلوط کنید مقداری نمک و فلفل بپاشید و درب تابه را ببندید تا به مدت چند دقیقه همه مواد با هم پخته شوند. 


کیک های توخالی ذرت را جلو دستتان قرار دهید و با قاشق از مایه ایی که تهیه کرده اید بردارید و داخل کیک ها را پر کنید و با سس و سبزی های دلخواه خودتان روی آن ها را تزیین کنید و سپس سرو و میل نمایید. نوش جان!

کیک ذرت فنجانی با مخلوط تند لوبیا

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف غذای یک طبقه Lunch Box ۹۹/۰۰۰