webpaz logo
جستجو

پودینگ خرما

مواد لازم :
خرما : 500 گرم آرد سلف رایزینگ : 2 پیمانه کره : 1 پیمانه شکر قهوه ای : 1 پیمانه اسانس وانیل : 1 قاشق چایخوری جوش شیرین : 1 قاشق چایخوری خامه زده شده : 200 گرم فندق : برای تزئین

یکی از دسرهای خوشمزه و مقوی پودینگ خرما است که با چیپس خرما یا همان خرمای خرد شده تهیه می‌شود. اگر این دسر را در قالب های یک نفره تهیه کنید سرو آن بسیار راحت است. برای تهیه پودینگ خرما می‌توانید بهترین قالب ها برای این دسر خوشمزه قالب‌های سرامیکی تکی یا انواع قالب سیلیکونی مثل قالب سلیکونی ناودونی است. بعد از تهیه پودینگ خرما می‌توانید آن را با سس کارامل، خامه و فندق تزیین کنید و با آن از مهمان‌هایتان پذیرایی کنید.


در مرحله اول ابتدا باید پیس خرمای برتر را همراه با جوش شیرین و 4/3 پیمانه آب داغ داخل یک شیرجوش بریزید و به این مخلوط چند دقیقه اجازه دهید که روی شعله ملایم گاز قرار بگیرد. بعد از چند دقیقه این شیرجوش را از روی حرارت بردارید.
فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه دهید تا گرم  شود.
یک کاسه انتخاب کنید. در این کاسه کره نرم شده را بریزید سپس شکر و وانیل را به کره نرم شده اضافه کنید و این مخلوط را با همزن برقی خوب بزنید. در مرحله بعدی آرد سلف رایزینگ را به به صورت قاشق قاشق به مخلوط قبلی اضافه کنید. بعد از هر قاشق از آرد یکی از تخم مرغ‌ها را داخل مخلوط بشکنید و سپس مخلوط را خوب هم بزنید. پس از اینکه مخلوط را خوب هم زدید مخلوط خرما که از قبل آماده کرده بودیم را اضافه کنید همه مواد را با هم مخلوط کنید. بعد، بقیه آرد را هم اضافه کنید و مخلوط را با لیسک زیر و رو نمایید. این مخلوط آماده است.
قالب‌های پودینگ تان آماده کنید. آنها را با کمی کره ذوب شده چرب کنید و مخلوط آماده شده را داخل قالب‌ها بریزید. قالب های پودینگ را حدود ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید و اجازه دهید تا بپزند. بعد از گذشت زمان از یک خلال دندان برای امتحان پخته شدن پودینگ استفاده کنید.خلال دندان را داخل پودینگ ببرید و اگر تمیز بیرون آمد پودینگ آماده است. قالب ها را بیرون بیاورید و ۵ دقیقه اجازه دهید تا پودینگ‌ها خنک شوند سپس آنها را از قالب خارج کنید.
برای تهیه سس کارامل، یک شیرجوش آماده کنید و کره را داخل آن بیاندازید و روی شعله ملایم گاز قرارد هید و اجازه دهید تا کره ذوب شود. در مرحله بعدی شکر و خامه را اضافه کنید و دوباره همه را با هم مخلوط کنید. اجازه دهید این سس یکدست شود.
یک بشقاب زیبا برای سرو آماده کنید. پودینگ ها را از داخل قالب بیرون بیاورید و سپس سس کارامل را روی این پودینگ خوشمزه بریزید. این پودینگ خوشمزه را با خامه و مغز فندق خرد شده تزئین کنید. نوش جان.

پودینگ خرما

آخرین آموزش ها
برترین ها