webpaz logo
جستجو

تزیین حلوا مجلسی

مواد لازم :
پودر پسته : 200 گرم گردو پودر شده : 8 عدد پودر نارگیل : 200گرم خلال بادام : 100 گرم شکلات تخته ای : 200 گرم


ابتدا در مرحله اول بعد از اماده کردن حلوا  به دو رنگ قهوه ای سوخته و قهوه ای کم رنگ نوبت به تزیین ان می رسد که هرکسی بنا به دلخواه و سلیقه خودش  می تواند ان را تزیین و خوشگل کند و استفاده و میل کند .

در شرروع تزیین حلوا ابتدا باید حلوا رو بلافاصله بعد از اماده کردن روی سینی بریزیم  که هنوز حلوا  داغ است و با قاشق  صاف و یکدست کنیم و بعد از اینکه روغن اضافی ان را گرفتیم و مطمین شدیم که روغن اضافی ندارد به زیبایی ان را  تزیین می کنیم که با پودر پسته و خلال بادام  و شکلات  تخته ای  ان را تزیین می کنیم .

 حلوای مجلسی


سپس در این مرحله با شکلات تخته ای دو طرف  سینی حلوا  را تزیین می کنیم و می توانیم حتی با قالب های ورقه ای مانند سینی حلوا را تزیین وخوشگل کنیم  و بعد دوطرف  حاشیه ان را با خلال دو تا گل در می اوریم و با حلوای سوخته دو تا حلوای برگ مانند کنار گل ها قرار می دهیم و روی سینی را با پودر پسته تزیین می کنیم و می توانیم روی گل ها پودر پسته بریزیم .نوووووش جااان .


روی سینی حلوا را می توانیم به جای شکلات تخته ای از پودر کاکاوو استفاده کنیم.

هم چنین می توانیم از شب قبل بادام را در یک ظرف اب خیس کنیم و صبح  بادام خیس شده را به صورت ورقه ورقه شده از وسط نصف کنیم و با ان حلوا را تزییین کنیم .

حلوای مجلسی

 حلوای مجلسی

آخرین آموزش ها
برترین ها
همزن و کف ساز مدل HONGXIN ۶۹/۰۰۰