webpaz logo
جستجو

شوید پلو با ماهی و میگو

مواد لازم :
فیله ماهی : 400گرم میگو : 300گرم روغن مایع : به میزان لازم فلفل قرمز : به میزان لازم نمک : به میزان لازم آرد سفید : به میزان لازم برنج ایرانی : یک لیوان آب : به مقدارلازم شوید خشک : نصف استکان

دوستان گرامی دراینجا قصد داریم طرز تهیه یک نوع غذای دریایی با پلو رو ارائه بدیم. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذا ماهی و میگو هستش. ماهی دارای خواص بسیار زیادی هست و اکثر کدبانوها با ارزش غذایی ماهی و حتی میگو آشنا هستن. میگو از آن دست آبزیانی است که دارای پروتین باکیفیت بالایی است و کالری آن نسبت به ماهی و حتی مرغ کمتر است اما دارای ویتامین های ب ۶، ب ۱۲ و ACE می باشد. درصد کلسیم، آهن و فسفر میگو بیشتر از ماهی است. در ضمن بهتر است میگو و حتی ماهی به صورت منجمد خریداری شود، چون ماندگاری بیشتری دارد و گوشت آنها از بین نمیرود. اما اگر میگو و ماهی تازه صید شده بخواهیم استفاده کنیم، در عرض نهایتا ۲ روز باید مصرف شود در غیر این صورت، طعم، بو و ظاهر آن از بین میرود و تقریبا فاسد میشود. کدبانوهای گرامی در ادامه طرز تهیه شوید پلو با ماهی و میگو را ارائه خواهیم داد. این دستور پخت برای ۳ نفر میباشد.

برای تهیه این غذا ابتدا باید ماهی و میگوی منجمد را از یخچال فریزر درآورده تا به دمای محیط برسد. سپس ماهی ها را در یک بشقاب گذاشته مقداری آرد نخودچی یا آرد سفید همراه با فلفل و نمک مخلوط میکنیم و ماهی ها را به آن آغشته میکنیم یا حتی میتوانید ماهی را به آرد سوخاری آغشته کنید. بعد از آن میگو را نیز که از حالت انجماد درآمده در یک بشقاب گذاشته و کنار میگذاریم.

سپس یک ماهی تابه مناسب را روی گاز، با شعله متوسط تا نسبتا زیاد، گذاشته مقداری روغن مایع در آن میریزیم تا داغ شود. وقتی روغن داغ شد ماهی ها را داخل روغن میگذاریم. میتوانید ماهی را به تکه های کوچک تقسیم کنید. هر دو طرف ماهی را کاملا سرخ میکنیم بهتر است از ماهی فیله استفاده شود. میگو را نیز در یک ماهی تابه کوچک که مقدار کمی روغن در آن ریخته ایم مقداری سرخ میکنیم.

درمرحله بعد برای تهیه شوید پلو، یک لیوان برنج ایرانی رو با ۳ لیوان آب در یک قابلمه متوسط روی گاز با شعله متوسط قرار میدهیم تا برنج پخته شود. وقتی آب داخل برنج کم شد شعله گاز رو کم میکنیم. مقداری نمک، روغن و شوید به برنج اصافه میکنیم و درب قابلمه رو با خفه کن  یا یک درب مناسب میبندیم البته تمام کدبانوها به این نکته آگاهی دارند.

 

شوید پلو با ماهی و میگو

برنج  که دم کشید، شوید پلو رو داخل یک دیس سرو میکنیم و ماهی و میگوی سرخ شده رو هم کناره های آن قرار میدهیم. اکنون غذای ما آماده است و می توانید نوش جان کنید.

شوید پلو با ماهی و میگو

 

 

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰