webpaz logo
جستجو

خوراک بادمجان

مواد لازم :
بادمجان : 2عدد گوجه فرنگی : 1عدد روغن مایع : به میزان لازم نمک : به میزان لازم فلفل قرمز : به میزان لازم

در این بخش از دستورات غذایی، قصد داریم طرز تهیه یک خوراک ساده را ارائه بدیم. مواد اصلی این خوراک بادمجان و گوجه فرنگی هست. بادمجان باداشتن خواص بسیار زیادی که دارد برای قلب مفید است و برای کم کردن وزن ماده بسیار موثری میباشد. بادمجان دارای ویتامین A و  Cمی باشد. همچنین سرشار از کلسیم و پتاسیم است. بادمجان درواقع گیاهی است در دسته صیفی جات و در طول سال در دسترس قرار دارد. بادمجان خوب بادمجانی است که پوست آن شفاف باشد اگر بادمجان پخته شود و بعد استفاده شود برای سلامتی بدن بسیار مفید میباشد. در ادامه طرز تهیه خوراک بادمجان با گوجه فرنگی رو ارائه میدیم که بسیار ساده هستش و برای افراد مجرد و دانشجو قابل تهیه هست. این دستور پخت برای یک الی دو نفر میباشد.

برای تهیه این غذا ابتدا دو عدد بادمجان متوسط را شسته و سپس با چاقو پوست آن را میگیریم. در موقع پوست گرفتن نباید گوشت بادمجان همراه با پوست آن کنده بشه بنابراین پوست رو نازک جدا میکنیم بعد به شکل نازک برش میدهیم طوری که در داخل روغن هر دو طرف آن سرخ شود. وقتی آن ها را برش دادیم داخل یک بشقاب قرار میدهیم و روی آن نمک میپاشیم و چند عدد دستمال کاغذی آشپزخانه روی آن ها قرار میدیم تا اون زهر و آب بادمجان که بعدا باعث مشکلات گوارشی میشه رو بگیره.

خوراک بادمجان

 بعد از انجام دادن این کار یک ماهی تابه مناسب را روی گاز با شعله متوسط قرار میدهیم و مقداری روغن داخل آن میریزیم تا داغ شود. سپس بادمجان های آماده را داخل روغن قرار میدهیم و هر دو طرف آن را سرخ میکنیم تا رنگ تقریبا قهوه ای کم رنگ داشته باشد. سپس آنها را در آورده و در یک بشقاب که کف آن چند عدد دستمال کاغذی هست قرار میدهیم تا روغن اضافه آن گرفته شود.

خوراک بادمجان

خوراک بادمجان

بعد از این مرحله یک عدد گوجه فرنگی را شسته و از بالا و از طرفین به چند قسمت نازک مطابق شکل تقسیم میکنیم و داخل روغن باقیمانده در ماهی تابه میریزیم تا هر دو طرف آن را سرخ کنیم. مقداری نمک و فلفل قرمز نیز روی گوجه ها میپاشیم تا خوشمزه تر شود. طبق ذائقه تان میتوانید از نصف قاشق رب گوجه فرنگی نیز استفاده کنید و با روغن باقیمانده سرخ و آماده کنید برای کنار بادمجان. بعد از اتمام این کارها، بادمجان و گوجه سرخ شده را در یک بشقاب سرو میکنیم.

امیدوارم استفاده لازم را ببرید ....

 

خوراک بادمجان

 

 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
نگهدارنده درب قابلمه طرح آدمک ۱۹/۰۰۰