webpaz logo
جستجو

ساندویچ بادمجان

مواد لازم :
بادمجان : 2 عدد متوسط گوجه فرنگی : 1عدد متوسط فلفل دلمه ای : 1عدد کوچک نان ساندویچی : به تعداد و اندازه ی دلخواه روغن : به مقدار دلخواه نمک : به مقدار لازم

ساندویچ بادمجان

* یک مطلبِ خواندنی قبل از دستور تهیه ی غذایِ امروز، کمی وقت بگذاریم و بخونیم:

ســـــــsmileـــــلام
وقتتون پُربرکت از مهربانی و نیکی و نیک خواهی
این روزها که بچه ها به مدرسه می روند و مدت زمان زیادی را در آنجا سپری می کنند می توانیم با ساندویچ های خانگیِ سالم، گرسنگی آنها را در مدرسه رفع کنیم؛ نه اینکه بی حوصله و سریع با یک چیپس، کیک، بیسکویت و پفکِ کارخانه ای سلامت آنها را به خطر بیندازیم و درحقیقت به جای انجام مسؤولیت، خدای نکرده رفع مسؤولیت کنیم.


درست است که میوه یک وعده ی تغذیه ایِ مهم و مفید و سرشار از ویتامین برای همه ی ما بزرگ ترها و کوچک ترهاست ولی مطمئناً بچه ها با آن همه فعالیت بدنی و فکری ای که دارند با میوه سیر نمی شوند و حتماً یک لقمه ی کوچک غذایی برایشان دلچسب و دوست داشتنی خواهد بود.

اگر فرزندان شما بادمجان را دوست داشته باشند و حساسیت بدنیِ خاصی هم نسبت به آن نداشته باشند پس حتماً می توانید ساندویچ ساده ی امروز را جزء برنامه ی غذایی مدرسه ای این عزیزان قرار بدهید تا یک وعده ی کوچکِ میان وعده برایشان باشد.


حالا با نام و یاد خدای مهربان که فرزندانمان، این هدیه های ارزشمند را به ما هدیه داده است سرِحال و خوشحال و باعشق می رویم سراغ طرز تهیه ی ساندویچ بادمجان.
آماده کردنِ مواد اولیه ی ساندویچ


- بادمجان ها را می شوییم، پوست می کَنیم، از درازای بادمجان ها، آن ها را به دوقسمت بُرِش می دهیم و در ظرف آب و نمکی که آماده کرده ایم برای حدود 10 دقیقه می گذاریم تا اگر بادمجان ها مزه ی تلخی داشتند، تلخیِ آنها گرفته شود. حواسمان باشد اگر بادمجان مان خیلی کوچک و بخصوص اگر باریک بود آن را نصف نکنیم و همانطور درسته بگذاریم چون اگر یک بادمجان باریک را دو نیم کرده، سرخ کنیم مثل چوب خشک سفت می شود و اصلاً خوشمزه نیست. راستی نمک در حد یک پیمانه هم کافی است، در آب زیاد نمک نریزیم تا بادمجان ها شور نشوند.
- فلفل دلمه ای را شسته، به دو نیم می کنیم و بعد از گرفتن قسمت تخم دارِ وسطش، آن را به صورت خلالی شکل برش می دهیم.

- گوجه فرنگی را می شوییم و به شکلی که برای ساندویچ باید برش بدهیم، از درازا برش می دهیم. (می توانیم به صورت حلقه ای برش دهیم و بعد از وسط به دو قسمت مساوی تقسیمش کنیم.)
فقط یک سمت نان ساندویچی ها را از درازا برش می زنیم به طوری که به قسمت دیگر نرسد و نان نصف نشود، خمیرهای داخل نان ساندویچی را بیرون می آوریم. ( خمیرها را دور نریزیم، می توانیم این خمیرها را داخل سینی بگذاریم تا خشک شود، وقتی خشک شد آن را آسیاب کنیم و مثل پودر سوخاری در غذاهایی که لازم داریم استفاده کنیم. )

 ساندویچ بادمجان

 مرحله ی دوم تهیه ی ساندویچ بادمجان:

سرخ کردنِ بادمجان ها


بادمجان هایی که در آب نمک قرارداده بودیم را در آبکش ریخته، کمی آب سرد روی آن می گیریم و تکان می دهیم تا نمک زیادی ای که روی آن نشسته است شسته شود. بعد می گذاریم تا آبش برود. روغن را در ماهی تابه می ریزیم، شعله را روی مقدار متوسط تنظیم می کنیم، بادمجان ها را در روغن قرار می دهیم تا سرخ شود. مراقب باشیم که بادمجان ها خیلی زیاد سرخ نشوند؛ چراکه زیاد سرخ شدنِ آن مساوی است با سفت و خشک شدن و درنتیجه بدمزه شدن.

بادمجان ها را بعد از سرخ شدن با کفگیر از ماهی تابه بیرون می آوریم تا روغن زیاد به همراه بادمجان ها بیرون نیاید. می توانیم بادمجان ها را در یک آبکش فلزی قرار دهیم تا روغن اضافی آن گرفته شود.
ساندویچ بادمجان

 مرحله ی سوم تهیه ی ساندویچ بادمجان:

لقمه کردنِ بادمجان ها در نان ساندویچی


بادمجان ها را که روغن زیادیِ آن گرفته شده است در نان ساندویچی قرار می دهیم و دو طرف آن را با گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای پُر می کنیم. مقدار گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای بستگی به خواست خودتان دارد و تعدادی که در مواد لازم گفته شده است فقط تخمینی است.

 ساندویچ بادمجان

 
 تهیه ی ساندویچ بادمجان:

نظر شما عزیزان حتماً می تواند به بهبود کار ما کمک کند.

 لطف خدا روشنی بخش لحظه لحظه های زندگی تان

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب میوه گیری دستی مرکبات ۱۹/۰۰۰