webpaz logo
جستجو

بادمجان شکم پر

مواد لازم :
بادمجان دلمه ای : 2 عدد بزرگ روغن زیتون : 5 ق غ سوسیس مرغ : 20 گرم آرد سوخاری : نصف فنجان رب گوجه فرنگی : 1 ق غ پیاز : 2 عدد بزرگ سیر : 4 حبه ریحان : 1 ق چ پونه خشک : 1/4 ق چ پنیر موزارلا : 250 گرم نمک و فلفل سیاه : به مقدار لازم گوجه فرنگی : 8 عدد

سلام عزیزان. اسفند ماه تون به خیر باشه. بادمجان شکم پر یک غذای شناخته شده و بین المللی هست. شکم بادمجان رو می تونید با انواع مواد از جمله گوشت و مرغ و یا سوسیس، سبزیجاتی مثل قارچ و حتی تخم مرغ پر کنید. پنیر هم که پای ثابت اکثر غذاهاست. 

در این غذا از سوسیس مرغ استفاده شده است، در صورت تمایل می تونید به جای سوسیس از گوشت مرغ ریز خرد شده یا چرخ کرده استفاده کنید. هم چنین از انواع گوشت قرمز خرد شده یا چرخ کرده. می تونید به این مواد قارچ رو هم به صورت ریز خرد شده اضافه کنید. تکه های بادمجان که از شکم اون تخلیه می شه هم بعد به صورت مواد میانی دوباره به شکم بادمجان برمی گرده. این غذا طعم فوق العاده خوبی داره. بادمجان شکم پر رو هم در قابلمه و روی شعله و هم در فر می تونید بپزید. امیدوارم از این آموزش لذت ببرید.


فر رو تا دمای صد و نود درجه سانتی گراد یا سیصد و هفتاد و پنج درجه فارنهایت گرم کنید. بادمجان ها رو خوب بشورید چون قراره با پوست بپزیم شون. بادمجان ها رو از وسط مانند تصویر نصف کنید. اگر در آن ها رگه های زرد رنگی می بینید حتما حدود نیم ساعت بادمجان های نصف شده رو در آب نمک بخوابانید. سپس بادمجان رو آب کش کنید. با چاقو مغز بادمجان رو برش بزنید و با قاشق شکمش رو تخلیه کنید. مواظب باشید دیواره های بادمجان رو نازک نکنید. حدود یک و نیم سانت جا بذارید. 

بادمجان شکم پر با سوسیس مرغ


دو قاشق غذا خوری روغن زیتون رو در تابه ای گرم کنید. شعله باید متوسط باشه. سوسیس ها رو نگینی خرد کنید. سوسیس رو در تابه تفت بدید. حدود هشت دقیقه تفتش بدید. سوسیس رو در بشقابی بریزید. یک پیاز رو نگینی خرد کرده و با یک قاشق روغن زیتون در همان تابه تا حدود سه دقیقه تفت بدید. دو حبه سیر رو ریز خرد کرده و به پیاز اضافه کنید و کمی تفت بدید.

حالا تکه های بادمجانی که از شکم بادمجان ها خارج کردید رو نگینی خرد کرده و با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون در همان تابه به همراه پیاز و سیر تفت بدید. حدود ده دقیقه بادمجان ها رو بپزید. مقداری نمک و فلفل سیاه بزنید. بادمجان ها رو هر از گاهی هم بزنید تا به صورت یکنواخت بپزند. آرد سوخاری رو به بادمجان ها اضافه کنید و سوسیس تفت داده شده رو هم  در تابه بریزید. حدود پنج دقیقه دیگه مواد رو حرارت بدید و سپس مواد رو در ظرفی خالی کنید.

بادمجان شکم پر با سوسیس مرغ


حالا باید سس گوجه فرنگی رو اماده کنیم. در تابه ای گود باقی مانده روغن زیتون رو بریزید و گرم کنید. یک پیاز و دو حبه سیر رو ریز خرد کرده و پیاز رو در تابه تفت بدید تا نرم بشه. سیر خرد شده رو اضافه کنید و کمی تفتش بدید. هشت عدد گوجه فرنگی رو رنده کنید و پوستش رو بگیرید. گوجه ها رو به تابه اضافه کنید و بذارید تا بجوشه. بعد از اینکه به جوش آمد ریحان خرد شده و پونه کوهی و رب رو بهش اضافه کنید. مقداری نمک و فلفل سیاه بهش بزنید و از روی حرارت برش دارید. 


 ظرفی مناسب فر آماده کنید و بادمجان ها رو در اون بچینید. مواد میانی رو در شکم بادمجان ها بریزید. مواد رو قاشق به قاشق در هر بادمجان بریزید تا به اندازه یکسان تقسیم بشه. مقداری از سس گوجه فرنگی رو روی بادمجان ها و باقی رو در ظرف و زیر بادمجان ها بریزید. ظرف رو به مدت چهل دقیقه در فر قرار بدید. بعد از این مدت ظرف رو از فر خارج کنید و پنیر موزارلا رو به چند قسمت یک سانتی برش بزنید. روی هر بادمجان چهار تکه پنیر بذارید تا مواد میانی رو بپوشاند. دوباره ظرف رو به مدت پنج تا ده دقیقه و یا تا زمانی که روی پنیر ها طلایی بشه و حباب بزنه در فر بذارید. بادمجان های پخته شده رو در ظرف سرو بکشید و از سسی که در ظرف پخت باقی مانده روی هر بادمجان مقداری بریزید. نوش جان.

 

بادمجان شکم پر با سوسیس مرغ

بادمجان شکم پر با سوسیس مرغ

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰