webpaz logo
جستجو

سبزی فسنجان

مواد لازم :
گردو خرد شده : 200گرم مرغ : 1عدد رب انار : 2 ق غ پیاز : 1عدد سیر : 1حبه نمک و فلفل : به مقدار لازم گشنیز : 100گرم نعنا : 100گرم چقچاق : 100گرم رب گوجه : 1 ق غ آبغوره : به مقدار لازم

امروز می خواهیم در مورد یک غذای بسیار خوشمزه به نام سبزی فسنجان با یکدیگر صحبت کنیم. طرز تهیه این غذا بسیار ساده و راحت می باشد و در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود.
سبزی فسنجان یک غذای بسیار خوشمزه و مقوی است که اصالت آن به شهرهای شمالی کشور بر می گردد.
این غذا بسیار کم هزینه است و در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود. برای تهیه این غذای خوشمزه بهتر است که از مواد تازه و ارگانیک استفاده شود. شما عزیزان می توانید با استفاده از مراحل زیر این غذای خوشمزه را به راحتی در منزل درست کنید و لذت ببرید.


برای تهیه سبزی فسنجان در این مرحله باید گردو را به خوبی آسیاب کنید. سپس سبزیجات را به خوبی بشورید و خرد نمایید. زمانی که سبزی مخصوص سبزی فسنجان به خوبی خشک شد آن را در یک تابه به همراه مقداری روغن سرخ نمایید. برای تهیه این غذا باید از سبزی گشنیز، نعنا و چقچاق استفاده نمایید. اگر به سبزی چقچاق دسترسی ندارید می توانید از مکقدار گشنیز بیشتری به جای آن استفاده نمایید. سبزی ها را می توانید همانند گردو به خوبی آسیاب نمایید.
در این زمان وقتی که سبزی ها به خوبی سرخ شدند زیرا شعله گاز را خاموش کنید.

سبزی فسنجان

 می توانید برای سریع تر شدن زمان آشپزی از سبزی سرخ شده آماده استفاده کنید. در این زمان در یک کاسه مقداری رب انار را به همراه رب گوجه فرنگی به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید. می توانید بجای رب انار از رب آلوچه استفاده کنید.
زمانی که رب انار و گوجه فرنگی را به خوبی با هم مخلوط کردید به آن مقداری نمک و زردچوبه اضافه کنید و مخلوط نمایید.

سبزی فسنجان


در این مرحله بعد از این که نمک و فلفل را به رب اضافه کردید، آن ها را در یک تابه نستا بزرگ بریزید. در این زمان پیاز و سیر را به صورت نگینی خرید کنید. زمانی که پیاز طلایی رنگ شد به آن مقداری زردچوبه اضافه کنید و به خوبی تفت دهید.

سبزی فسنجان

در این زمان بعد از طلایی شدن پیاز، سیر را به آن اضافه کنید و به خوبی تفت دهید. زمانی که سیر و پیاز به خوبی سرخ شد به آن رب انار و گوجه فرنگی را اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس به آن سبزی ها را اضافه نمایید.
گردو ها را که در مرحله قبل آسیاب کرده اید را به آن اضافه کنید و به خوبی تفت دهید. این مواد در هنگام پخت روغن بیشتری پس می دهند. مقداری آب سرد به این مواد اضافه کرده و درب آن را بگذارید تا به خوبی بپزند. زمانی که آب سرد را به این مواد اضافه کنید گردو حسابی روغن پس می دهد. به همین دلیل درب آن را به خوبی ببندید تا با روغن گردو پخته شود. وقتی که این مواد به خوبی پخته شدند زیر شعله گاز را خاموش نمایید تا به آرامی پخته شوند. برای این که فسنجون شما روغن بیشتری پس دهد می توانید تعدادی تکه یخ به آن اضافه نمایید.

سبزی فسنجان


در این مرحله مرغ را به خوبی تکه تکه کنید و به خوبی بشورید. زمانی که مرغ را به خوبی شستید آن را در داخل یک قابلمه دیگر قرار دهید.

سبزی فسنجان

به اندازه ۲ لیوان آب به آن اضافه کنید به طوری که آب روی مرغ را بپوشاند. زمانی که مرغ نیم پز شد آن را به همراه سبزی تفت داده شده به قابلمه رب انار و گردوها اضافه نمایید. برای خوشمزه شدن مرغ می توانید مقداری آبغوره به آن اضافه کنید.
فسنجون باید رقیق باشد به همین دلیل از اضافه کردن آب بیش از حد به آن خودداری نمایید.

سبزی فسنجان

برای پخت برنج نیز می توانید یک قابلمه نسبتا بزرگ را پر از آب کنید و بر روی شعله گاز قرار دهید تا جوش آید. بعد از این که آب جوش آمد به آن برنج را اضافه نمایید. زمانی که برنج به اصطلاح قل خورد آن ها را آبکش کنید. می توانید برای ته دیگ برنج از سیب زمنی و یا تخم مرغ استفاده کنید. نکته ایی که باید به آن توجه کنید است که فسنجون برای جا افتدن نیاز به زمان و صبر داد. این غذای خوشمزه را در کنار خانواده درست کنید و لذت ببرید. نوش جان.

سبزی فسنجان

آخرین آموزش ها
برترین ها
درپوش سیلیکونی 6 عددی ظروف ۱۱۹/۰۰۰