webpaz logo
جستجو

کباب انگشتی

مواد لازم :
گوشت چرخ کرده : 400گرم پیاز : 1عدد نان تست : 3عدد زرده تخم مرغ : 1عدد نمک : به مقدار لازم فلفل : به مقدار لازم زردچوبه : به مقدار لازم رب گوجه : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم

با سلام و قت بخیر خدمت شما هاراجی های عزیز. امیدوارم که ایام به کامتون باشه . امروز با دستور یه کباب دلچسپ و خوشمزه در خدمتتون هستیم.


نان تست را با مقداری نمک و آب خیس کنید تا به حالت خمیری در بیاد. دقت کنید که اب زیاد برای خیس کردن نان استفاده نکنید چون در این صورت مایع شما کمی شل میشود. میتونید کمی اب به نان تست ها بپاشید و چن دقیقه استراحت بدید .نان سریع خمیری میشه.

کباب انگشتی


 زرده تخم مرغ را جدا کنید.  پیاز را رانده کنید.گوشت چرخ کرده و خمیر نان تست ، نمک ، فلفل ، زرد چوبه ، رب گوجه فرنگی ، زرده تخم مرغ و پیاز رنده شده را با هم مخلوط کنید. مواد را خوب ترکیب کنید و ورز دهید تا مایع یک دستی به وجود اید. مایع را حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید تا خوب طعم بگیرد.اگر عجله دارید میتونید از مرحله استراحت مواد در یخچال صرف نظر کنید و بعد از مخلوط کردن مواد ازشون استفاده کنید.

کباب انگشتی


 ظرفی را روی شعله قرار داده و مقداری روغن در ان بریزید و اجازه دهید خوب داغ شود. سپس از مواد با قاشق یا دست مقداری جدا کرده و حالت دهید و سپس در روغن خوب سرخ کنید. کباب انگشتی ها رو در روغن بچرخونید تا همه جای اون خوب سرخ و پخته بشه.

بعد از سرخ شدن کباب انگشتی ها اونا رو توی ظرف بچینید و با سیب زمینی و گوجه تزئین کنید و یا با برنج میل کنید. نوش جان

 میتونید از سبزیجات تازه و معطر مثل جعفری  در ترکیب مواد استفاده کنید.

 کباب انگشتی

آخرین آموزش ها
برترین ها
اسپری مرکبات ۱۵/۰۰۰