webpaz logo
جستجو

خوراک ماهی

مواد لازم :
فیله ماهی : 4 تکه روغن سرخ کردنی : به میزان لازم ادویه : 1 قاشق غذاخوری نمک : به میزان لازم زردچوبه : 1/2 قاشق غذاخوری پودر سیر : 1 قاشق غذاخوری آرد سفید : به میزان لازم آبلیمو : یک سوم فنجان

سلام دوستان. امروز میخوام براتون یه غذای دریایی بسیار خوشمزه درست کنم. ماهی یکی از غذاهای دریایی محبوب، پرطرفدار و بسیار لذیذ هست. ماهی دارای امگا 3، ویتامین D و... می باشد که برای بدن بسیار مفید هست. خوراک ماهی ای که میخوام براتون درست کنم طعم و عطری بی نظیر داره و توصیه می کنم حتما درست کنید. ابتدا پولک های ماهی را جدا کرده و تکه تکه می کنیم. 4 تکه فیله ماهی را جدا کرده و می شوییم. درون ظرف گودی، آبلیمو ریخته و تکه های ماهی را یکی یکی در آن غوطه ور کرده و کمی دو طرف آنها را در آبلیمو می گذاریم تا ماهی ها طعم آبلیمو به خود بگیرند. (این کار را فقط در حد یک دقیقه انجام دهید.) آبلیمو طعم بی نظیری به ماهی میده و بسیار خوشمزه می شه.

من بعد از این مرحله، ماهی ها را درون آبکش گذاشتم تا مقدار آبلیموی اضافه ی آن خارج بشه. حال درون یک سینی کوچک یا یک بشقاب بزرگ، مقداری آرد سفید، زردچوبه، پودر سیر، نمک و ادویه می ریزیم. (یه نکته رو خدمتتون بگم که آرد رو قبل از استفاده باید الک کنید.)

حال ماهی ها را درون آرد می غلتانیم تا آرد را به خود بگیرند، سپس ماهی ها را می تکانیم تا آرد اضافه ی آن بریزد. (شما میتونید هر فیله رو به صورت درسته سرخ کنید و یا به تکه های کوچکتر تقسیم کنید). درون ماهیتابه ای نچسب مقداری روغن سرخ کردنی ریخته و روی شعله ی گاز با حرارت متوسط می گذاریم تا مقداری گرم شود. سپس دو طرف ماهی ها را به خوبی سرخ می کنیم. ماهی ها آماده ی سرو هستند. می تونید نوش جان کنید.

خوراک ماهی

آخرین آموزش ها
برترین ها
دستگاه کوفته پیچ ۲۹/۰۰۰