webpaz logo
جستجو

فیله ماهی با تمر هندی

مواد لازم :
روغن زیتون : 2 قاشق غذا خوری پیاز : 2 عدد(به صورت خلالی برش بزنید ) سیر رنده شده : 2 حبه خلال بادام : نصف پیمانه تمر هندی : 3 قاشق غذا خوری زرشک : نصف پیمانه ماهی سالمون : 10 عدد نمک و فلفل : به مقدار کافی لیمو ترش : 1 عدد سبزی : 1 پیمانه

اگر به دنبال ترکیب فوق العاده و غذای مناسب برای شب عید که به همراه عزیزانتان و در کنار آنها میل کنید و لذت ببرید، ماهی با تمر هندی توصیه میشود. تمر هندی، زرشک و پیاز داغ با هم مخلوط می شوند و سطح فیله های ماهی کشیده و ماهی را در فر قرار دهید. استفاده از فیله سالمون با قطر کم برای ماهی با تمر بهتر است. اگر می خواهید ماهی شما در کمترین زمان ممکن و تا 15 دقیقه آماده شود سس تمر هندی را از یک روز قبل درست کنید و در یخچال نگه دارید.


طرز تهیه: ابتدا زرشک باید خیس شود پس آن را با مقداری آب گرم در کاسه ای بریزید و تا تقریبا 30 دقیقه بخیسانید. قبل از هرکاری فیله های سالمون را با آب سرد شسته و خوب خشکش کنید تا دو طرف آنها را نمک و فلفل بپاشید و روغن زیتون را با قلمو بمالید بعد از آن سینی فر را درآورده و ماهی ها را روی آنها بچینید و تا وقتی که مایل به استفاده بودید در یخچال نگهداشته شوند (بدون روکش تا 2 ساعت، با روکش تا 24 ساعت).

حال برای درست کردن پیاز داغ درون تابه روغن زیتون به میزان 3 قاشق بریزید و روی شعله با حرارت متوسط بگذارید تا داغ شود. بعد پیازهایی که از قبل خلالی شده و آماده هستند را درون تابه بریزید و تا زمانی که به رنگ قهوه ای در بیایند تفت دهید که 7 الی 10 دقیقه است بعد شعله را کم کنید و مجدد تفت دهید تا 15 دقیقه دیگر (تا وقتی پیاز داغ شود)، که تقریبا دارای حجمی به میزان نصف پیاز اولیه است.

در این هنگام زرشک را آبکش کنید و همراه سیر و بادام و دوقاشق تمر به پیاز داغ اضافه کنید و با آن قاطی کنید و تفت دهید، میزان حرارت متوسط و مدت زمان 5 دقیقه میباشد. بعد از آن سبزیجات معطر، نمک و فلفل را بریزید. وقتی سس تمر هندی تهیه شد برای خنک شدن درون کاسه بریزید. فر را روشن کنید و دمای آن را روی 190 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. مقداری روغن زیتون و سس تمر هندی روی فیله ها مالیده و به مدت 10 الی 15 دقیقه در فری که از قبل تنظیم کردید، بگذارید تا ماهی به خوبی پخته شود. ماهی با تمر را درون ظرفی که میخواهید با آن میل کنید انتقال داده و قبل از مصرف در کنار آن لیمو ترش ببرید و نوش جان کنید.

فیله ماهی با تمر هندی

آخرین آموزش ها
برترین ها
لیف سیلیکونی مخزن دار ۸۹/۰۰۰