webpaz logo
جستجو

خوراک

مواد لازم :
لوبیاسبز : 200 گرم پیاز : 1عدد متوسط هویج : 2 عدد متوسط سیب زمینی : 2 عدد متوسط نمک، فلفل، زردچوبه و ادویه : به مقدار لازم رب : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم آبلیمو : به مقدار دلخواه

* یک مطلبِ جدید قبل از دستور تهیه ی غذایِ امروز :

ســــــــــــلام

وقتتون لبریز از لطف الهی


گاهی فکر می کنیم خوراک زندگی مون هرچی مجلل تر و با زرق و برق تر باشه دیگه زندگی مون گرم تر، صمیمی تر و دوست داشتنی تر می شه ولی وقتی کلی وقت صرف می کنیم، حسابی هزینه های سنگین رو متحمل می شیم تا همه ی وسایل زندگی مون به روز و لوکس و تو چشم برو باشن تازه متوجه می شیم که ...

 پس چی شد؟! ... چرا هیچ اتفاق خاصی نیفتاد؟! ... چرا خانواده ی گرم و شادی نداریم؟! ... چرا عشقمون خاص و داغ و قشنگ نشد؟! ... چرا انقـــــــدر خسته ایم؟! ...

جوابش ساده است؛ چون تمام انرژی تون بیهوده برای تهیه ی یک خوراک سنگین صرف شد که برای تهیه اش فقط «پول» حرف اول رو می زد و حالا همگی باید سنگین و کسل کنار هم به یک مشت تیر و تخته و وسیله های جور و واجور نگاه کنین که خیلی هاشون اصلاً به دردِ هیچ جایی از زندگی تون نمی خورن.

خوراکِ یک زندگیِ پاک، عاشقانه و صمیمانه فقط صداقت، مهربانی و همدلیه. خدای مهربون مواد اولیه ی این خوراک عالی رو تو وجود تک تکِ ما قرار داده و فقط برای به دست آوردنش باید خودمون رو تربیت کنیم تا درست و صحیح و به راه رشدکنیم و این امر محقق نمی شه مگر با پیروی از دستورات الهی.

حالا با کلی انرژی و عشق می ریم سرِ طرز تهیه ی خوراک، خوراکِ جسممونآماده کردنِ مواد غذایی

 
- کمی از سر و تهِ لوبیاها را می گیریم و بعد آنها را به اندازه ی تقریباً دو بند انگشت قطعه قطعه می کنیم، می شوییم و می گذاریم تا آبش برود.

- پیازها را شسته، به هر شکل که می پسندیم خرد می کنیم.

(پیاز نگینی در غذا دیده نمی شود و بیش تر از آنکه خودش دیده شود طعمش در غذا چشیده می شود، اگر دوست دارید می توانید پیازها را به صورت خلال های نازک ببُرید و سرخ کنید تا در غذایتان دیده شود؛ این به ذائقه ی شما و عزیزانتان بستگی دارد.)

- اندازه و مدل برش سیب زمینی بسته به علاقه و سلیقه ی شما می تواند با مدلی که در متن خواهم گفت متفاوت باشد.

خوراک


مخلوط اصلیِ خوراک


پیازها را در کمی روغن سرخ می کنیم، وقتی رنگ پیازها به «طلایی رنگ شدن» نزدیک شد لوبیا و هویج را داخلش ریخته، کمی تفت می دهیم تا خامی شان گرفته شود. سپس فلفل، زردچوبه و ادویه را داخل مواد ریخته، در حد چند ثانیه تفت می دهیم. بعد از آن رب گوجه فرنگی را در مواد می ریزیم و کمی تفت می دهیم تا خامیِ آن گرفته شده، رنگ دهیِ بهتری به غذا داشته باشد.
آب را بعد از تفت خوردنِ رب گوجه فرنگی در قابلمه می ریزیم تا حدی که فاصله ی آب تا لبه ی قابلمه به اندازه ی یک انگشت باشد و نمک را اضافه می کنیم.
شعله ی گاز همچنان زیاد باشد تا آب به جوش بیاید، وقتی آب به جوش آمد شعله ی گاز را کم می کنیم.

خوراک


اضافه کردن سیب زمینی

 

بعد از به طور نسبی پخته شدنِ مواد، سیب زمینی ها را که به شکل نگینیِ تقریباً بزرگ خرد کرده ایم در آن می ریزیم و با همان شعله ی کم می گذاریم تا غذا حاضرشود.

نزدیک به آماده شدنِ غذا یعنی زمانی که مواد داخل غذا پخته شده اند به مقدار دلخواه آبلیمو به آن اضافه می کنیم.

خوراک

 * اگر دوست داشتید می توانید از هر ماده ی غذایی که با مواد داخل خوراک ما هم خوانی دارد در خوراک استفاده کنید؛ مثلاً نخودفرنگی و فلفل دلمه ای دوتا از موادی هستند که می توانیم در خوراک از آن ها استفاده کنیم.

حتی می توانیم اندازه ی مواد را بسته به علاقه ی خودمان و یا عزیزانمان کم و زیاد کنیم؛ یعنی مثلاً می توانیم مقدار سیب زمینی ها را بیش تر کنیم و به جای آن، مقدار هویج را کم تر کنیم؛ چون شما و خانواده تان به خوردنِ سیب زمینی بیش تر از خوردنِ هویج علاقه دارید.
 

خوراک

راستی یک مطلب مهم و اساسی :-))))))))) نظر دادن یادتون نره؛ نظراتتون خیلی مهمه.
 

آخرین آموزش ها
برترین ها
آب انار گیری دستی چدنی ۱۲۹/۰۰۰