webpaz logo
جستجو

کرپ فرانسوی

مواد لازم :
آرد : 1 پیمانه تخم مرغ : 2 عدد شکر : 2 قاشق چایخوری نمک : 1/4 قاشق چایخوری شیر : 1 و 1/4 پیمانه کره : 2 قاشق غذاخوری پودر قند و میوه : به دلخواه برای سرو

کرپ نوعی پنکیک است که با وجود تفاوت هایی که دارند باز به هم شبیه هستند. تفاوت کرپ از پنکیک در این است که کرپ نازک تر است و در میان آن میشود که از مواد مختلف حتی مواد گوشتی استفاده کرد.

کرپ را موقع میل کردن صبحانه سرو می کنند و در کنار انواع مرباها و خامه یا عسل و سس شکلات یا فقط با کره استفاده می شود. اگر بخواهیم کرپ را در وعده های دیگری استفاده کنیم باید از موادی شبیه نان با گوشت و سبزیجات استفاده کنیم تا هم انرژی بیش تری داشته باشند و هم مناسب وعده های ذکر شده شوند.

اگر برای یک بار هم که شده کرپ را درست کنید خواهید دید فقط اسم کرپ عجیب است نه درست کردنش. با درست کردن کرپ مطمئنا بعد از مدت ها یک تنوعی هم در وعده صبحانه خود بوجود می آورید که برای همه ی ما مدت هاست که غذاهایش تکراری شده.


در ظرفی آرد را می ریزیم و نمک و شکر را به آن اضافه می کنیم. وقتی مواد را مخلوط کردیم همه را با هم چند دور الک می کنیم.


ظرف کره را روی کتری که آبش در حال جوشیدن است می گذاریم تا با بخار آن کره ذوب شود. شیر را به کره ذوب شده اضافه می کنیم. تخم مرغ را روی آن ها می شکنیم و با همزن هم می زنیم.

کرپ فرانسوی


مخلوط آرد را به مخلوط تخم مرغ و شیر اضافه می کنیم و تا جایی که یکدست شود خوب هم می زنیم. اگر احتمالا کمی از آرد گلوله شد همه مواد را در صافی می ریزیم تا با رد شد از آن گلوله ها نیز از بین برود.

کرپ فرانسوی


روی ظرفی که مواد را هم زدیم سلفون می کشیم و در یخچال می گذاریم. با یک ساعت ماندن مایه در یخچال دیگر کرپ موقع پختن ترک خورده و پاره نمی شود.


تابه سایز متوسط را بر می داریم و روی حرارت می گذاریم و در آن کمی کره می ریزیم و سعی می کنیم کره را به همه جای کف تابه برسانیم.


باید 20 تا 30 دقیقه قبل از پخت ظرف مایه را از یخچال بیرون بیاوریم تا با محیط هم دما شود و بعد یک سوم پیمانه آن را در تابه می ریزیم و با کج کردن تابه کاری می کنیم مایه در همه جای تابه پخش شود.

کرپ فرانسوی


توجه داشته باشید که کرپ زود می پزد و بعد از 30 ثانیه باید آن را برگردانیم. بعد از پخت طرف دوم، کرپ را از تابه بیرون آورده و بقیه مایه را به اندازه یک سوم پیمانه می ریزیم و به همین شیوه حاضر می کنیم تا همه مایه تمام شود.


برای سرو کردن کرپ باید صبر کنیم تا خنک شود و بعد در وسط آن از مواد دلپسند پر می کنیم یا سس مخصوصی را روی کرپ می ریزیم و آرام آن را روی سطحش پخش می کنیم و دو دفعه آن را تا می کنیم. برای زیبایی کار در نهایت روی کرپ پودر قند می پاشیم.

کرپ فرانسوی


اگر دوست داشتید می توانید بجای همه این کار ها میوه های دلخواه خود را برش بزنید و بعد از چیدن آن در وسط کرپ آن را رول کرده و رو کنید. به هر حال این شما هستید که قرار است این غذا را میل کنید و هرچه به دلخواه شما نزدیک تر باشد از آن لذت بیش تری خواهید برد.

از اینکه مرا در این آموزشی همراهی کردید سپاسگزارم و برای شما آرزوی روزهای خوب و خوشمزه ای با هاراج آرزومندم.

کرپ فرانسوی


اگر مایه کرپتان شل بود از این شل شدگی نگران نشوید چون مایه کرپ باید اصولا شل باشد.

کرپ باید روی شعله نزدیک به متوسط پخته شود و اگر شعله زیاد باشد زود می سوزد و شعله کم باعث می شود که طلایی نشود و کرپی خوبی در نهایت درست نکنیم.

اگر مایه کمتری در تابه بریزید کرپ نازک تر خواهد شد و هر چه نازک تر شود خوشمزه تر هم خواهد بود پس سعی کنید هنگام پخت مایه کمی بریزید تا کرپ های خوشمزه تری درست کنید.

 

کرپ فرانسوی

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
اسپری مرکبات ۱۵/۰۰۰