webpaz logo
جستجو

پودینگ میوه

مواد لازم :
نشاسته : 110 گرم نمک : یک سوم قاشق چایخوری خامه : 50 گرم پودر شکر : 100 گرم تخم مرغ : 2 عدد شیر : 1 کیلو توت فرنگی : 200 گرم هلو : 200 گرم دانه انگور ریز : نصف لیوانابتدا نشاسته را با یک سوم شیر خوب مخلوط می کنیم. مابقی شیر را با شکر و نمک داخل قابلمه ریخته و روی حرارت می گذاریم تا به جوش بیاید. وقتی که به جوش آمد محلول شیر و نشاسته را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا ته نگیرد و جوش بیاید.

 دو عدد زرده تخم مرغ ها را از سفیده آن جدا می کنیم و خوب بهم می زنیم سپس زرده های زده شده را به مواد در حال جوشیدن می افزاییم و هم می زنیم و حرارت گاز را کم می کنیم. سپس سفیده را با همزن برقی می زنیم تا سفید شده و پف کند و از ظرف نریزد، خامه را به سفیده اضافه کرده و کاملا بهم می زنیم.

پودینگ میوه

سپس سفیده و خامه ترکیب شده را به مواد روی حرارت می افزایم و به آرامی بهم می زنیم و از روی گاز بر می داریم. 

پودینگ میوه


توت فرنگی و هلو را خرد می کنیم(در این مرحله می توان از کمپوت هر میوه ایی که تمایل دارید استفاده کنید)؛ در یک ظرف شیشه ایی ابتدا یک لایه از میوه ها را می ریزیم و یک لایه از مایه پودینگ اضافه می کنیم و همین روش لایه لایه را ادامه می ذهیم تا کل مواد تمام شود سپس در آخر روی سطح مایه خامه می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا کاملا ببندد. پس از بیرون آوردن مواد آن را با میوه، ژله و پودر نارگیل تزیین می کنیم. 

 

آخرین آموزش ها
برترین ها
ظرف تخمه خوری فانتزی ۴۹/۰۰۰