webpaz logo
جستجو

قرمه سبزی

مواد لازم :
روغن : 2 قاشق غذا خوری نمک و فلفل : به مقدار لازم لوبیا چیتی : نصف پیمانه گوشت ران گوسفندی : 300 گرم لیمو امانی : 3 عدد پیاز : یک عدد بزرگ قلم گوسفند : 1/3 یک قلم کامل گوسفند سبزی قرمه : ۴۰۰گرم

با سلام خدمت دوستان

غذای امروز قرمه سبزی است که غذای لذیذ و محبوب ایرانیهاست و بسیار به آن علاقه مندند... ابتدا چند نکته بگم برای دوستان عزیزی که تمایل دارند بدانند، اینکه سبزی قرمه شامل چه سبزی هایی است . از جمله سبزی های جعفری (۱۰۰گرم) ، گشنیز (۱۰۰گرم) ، تره (۱۰۰گرم) ، اسفناج (۵۰گرم) و شنبلیله (۵۰گرم) میباشد که بیشترین عطر قرمه سبزی از شنبلیله است ولی باید به اندازه باشد چون مقدار زیاد آن موجب تلخی خورشت خواهد شد و در مورد اسفناج باید بگم که اسفناج باعث لعاب انداختن خورشت ما میشود ولی این مورد هم زیادش باعث آب انداختن بیش از حد سبزی خواهد شد پس همه ی اینها باید به اندازه باشد ضمنا اندازه سبزی هایی که ذکر شد به صورت پاک شده ، شسته شده ، و خرد شده نیز میباشد.


ابتدا پیاز را رنده کرده و با روغن سرخش میکنیم سپس مقداری زرد چوبه میزنیم و گوشت را اضافه میکنیم بعداز اینکه که کمی تفت دادیم لوبیای خیس خورده را اضافه میکنیم و به مقدار لازم آب میریزیم و درش را میگذاریم تا بجوشد و مواد پخته شوند .(( یک نکته در مورد قلم گوسفند اینکه شما میتوانید همراه گوشت به خورشتتان اضافه کنید یا اینکه از قبل بپزید و بعد مایع ژله ای را به خورشت اضافه کنید . ))

پخت قورمه سبزی


بعد از اینکه گوشت و لوبیا کمی نرم شد سبزی قرمه را اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم و همچنین بعد از اینکه کمی سبزی با مواد به اصطلاح  (قل خورد) لیمو امانی ها را میشوییم و روی آنها را با چنگال سوراخ میکنیم و اضافه میکنیم و نمک را در اینجا اضافه میکنیم اگر دقت کرده باشید لیمو و نمک را در آخر اضافه کردیم که باعث سفت شدن گوشت و لوبیا نشود. خوب عزیزان  بعد از اینکه خوب جا افتاد میتوانید همراه با پلو سرو کنید امیدوارم لذت برده باشید.

 قرمه سبزی

قورمه سبزی

آخرین آموزش ها
برترین ها
عسل ریز هانی پات ۹۹/۰۰۰